Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Kościół Św. Stanisława w Górecku Kościelnym, Joanna

Kościół Św. Stanisława w Górecku Kościelnym

(4.7 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym na Roztoczu jest położony przy drodze powiatowej z Górecka Starego do wsi Sigła, wśród lasów Puszczy Solskiej. Obecny kościół ufundowany przez Jana Jakuba Zamoyskiego powstał w 1768 roku, w miejscu poprzedniego z 1668 roku, a zburzonego przez Szwedów.Kościółek został zbudowany z drewna modrzewiowego, posiada piękne rokokowe wyposażenie. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Św. Stanisława - patrona świątyni.

Przed kościołem stoi murowana dzwonnica z XVIII wieku, a po drugiej stronie drogi jest cmentarz. W amfiteatrze przy kościele Św. Stanisława co roku odbywa się Festiwal Pieśni Maryjnej.Święty Stanisław w Górecku Kościelnym

Kult Św. Stanisława biskupa i męczennika w Górecku Kościelnym sięga 1648 roku, kiedy miały tu miejsce objawienia tego Świętego. Miejscowy rolnik Jan Socha był świadkiem ukazania się Św. Stanisława, który ochronił wioskę przed spaleniem przez Kozaków oblegających twierdzę Zamość. To niezwykłe ocalenie zostało upamiętnione trzema kaplicami: w miejscu objawienia, nad rzeczką i w miejscu późniejszego kościoła. Zgodnie z dawnymi przekazami, Święty Stanisław osobiście wskazał cudowne źródełko oraz miejsca, gdzie miały zostać zbudowane kaplice i kościół.

W 1968 roku arcybiskup Karol Wojtyła podarował kościołowi w Górecku Kościelnym relikwie Św. Stanisława. Jego kult jest wciąż żywy i obejmuje również sąsiednie parafie, czego potwierdzeniem są organizowane do Górecka pielgrzymki.Kościół Świętego Stanisława Biskupa
Górecko Kościelne 11, Józefów

Kościół Św. Stanisława w Górecku Kościelnym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Józefowa Roztoczańskiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Józefów Roztoczański noclegi

Józefów Roztoczański to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Józefów Roztoczański Roztocze
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
50°30'3N, 22°58'22E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021