Kościół Św. Piotra i Pawła w Serpelicach, Joanna

Kościół Św. Piotra i Pawła w Serpelicach

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła w Serpelicach nad Bugiem pochodzi z 1947 roku. Został zbudowany przez braci kapucynów, którzy po wojnie przybyli do Serpelic wypędzeni z Lubieszowa na terenie dzisiejszej Ukrainy. Zaprojektował go o. Anioł Dąbrowa-Dąbrowski, w stylu odrodzenia. Budowa przy wsparciu miejscowej ludności trwała 170 dni.Świątynia jest niewielka, drewniana, trójnawowa. Posiada dwie dwukondygnacyjne wieże. Wnętrze wykończone także w drewnie sprawia wrażenie przytulnego. Do kościoła przylega klasztor Braci Mniejszych Kapucynów, którzy nadal opiekują się parafią oraz prowadzą dom rekolekcyjny.

Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła
Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Serpelicach
Serpelice 89, Sarnaki
serpelice.org.plPodlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°16'52N, 23°2'59E
27 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację