Kościół Św. Piotra i Pawła w Bożkowie, mokunka

Kościół Św. Piotra i Pawła w Bożkowie

(5 głosów: 3)

Jedną z mocniej zaznaczających się miejscowości na mapie atrakcji gminy Nowa Ruda jest Bożków. Historia tego miejsca sięga XIV wieku, a dokładnie 1348 roku. Warto tu odwiedzić kościół i pałac Magnisa. Kościół Św. Piotra i Pawła w Bożkowie to świątynia rzymskokatolicka ufundowana przez Johanna Ernsta von Götzena w XVIII wieku. Wzniesiona została w latach 1704-08. Jest wybudowana w stylu barokowym i stoi naprzeciw okazałego pałacu, przy głównej drodze.We wnętrzu kościoła zobaczyć można zabytkowe, barokowe elementy wyposażenia. Interesująca jest ambona w kształcie łodzi z postaciami Świętego Piotra i dwóch rybaków wyciągających sieci. Wychodząc z kościoła warto wstąpić na niewielki cmentarz parafialny. Znajduje się tu mauzoleum rodziny von Magnis - dawnych właścicieli posiadłości w Bożkowie, którzy pozostawili obecny kształt pałacu.

Kościół Św. Piotra i Pawła
BożkówBożków noclegi

Bożków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°30'51N, 16°34'36E
29 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację