Kościół Św. Piotra i Pawła w Bożkowie

Kościół Św. Piotra i Pawła w Bożkowie

Jedną z mocniej zaznaczających się miejscowości na mapie atrakcji gminy Nowa Ruda jest Bożków. Historia tego miejsca sięga XIV wieku, a dokładnie 1348 roku. Warto tu odwiedzić kościół i pałac Magnisa. Kościół Św. Piotra i Pawła w Bożkowie to świątynia rzymskokatolicka ufundowana przez Johanna Ernsta von Götzena w XVIII wieku. Wzniesiona została w latach 1704-08. Jest wybudowana w stylu barokowym i stoi naprzeciw okazałego pałacu, przy głównej drodze.We wnętrzu kościoła zobaczyć można zabytkowe, barokowe elementy wyposażenia. Interesująca jest ambona w kształcie łodzi z postaciami Świętego Piotra i dwóch rybaków wyciągających sieci. Wychodząc z kościoła warto wstąpić na niewielki cmentarz parafialny. Znajduje się tu mauzoleum rodziny von Magnis - dawnych właścicieli posiadłości w Bożkowie, którzy pozostawili obecny kształt pałacu.Kościół Św. Piotra i Pawła
Bożków

Bożków noclegi

Bożków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020