Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kościół Św. Ottona w Słupsku, Danusia

Kościół Św. Ottona w Słupsku

(4.8 głosów: 4)
Oceń i napisz opinię

Kościół Św. Ottona w Słupsku to neogotycki kościoł przyklasztorny. Powstał w XIX wieku w miejscu, gdzie w XII wieku prawdopodobnie istniał gród książęcy. Przed 1945 rokiem był to jedyny kościół katolicki w mieście.14 stycznia 1947 roku kościół Św. Ottona został przekazany siostrom Klaryskom. Świątynia przylega dziś do terenu klasztoru sióstr Klarysek Wieczystej Adoracji. Kościół jest ogólnodostępny, a podczas mszy Św. zza ołtarza słychać piękny śpiew i modlitwy żyjących w odosobnieniu sióstr Klarysek.

Kościół Św. Ottona
ul. Św. Ojca Pio, SłupskSłupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°27'57N, 17°2'16E
05 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację