Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach koło Poznania to ciekawa budowla powstała w XV wieku. Na przestrzeni dziejów świątynia była wielokrotnie przebudowana, dzięki czemu nosi cechy różnych stylów, od gotyku, przez renesans po barok.Murowana świątynia z cegły w układzie polskim kryje jedną nawę i kruchtę oraz nieco węższe prezbiterium, wyodrębnione łukiem tęczowym.

Owińska Kosciół
Owińska Kosciół

Wewnątrz światyni w Owińskach, w nawie zachowały się trzy pierwotne belki zdobione malowanymi rozetami. Na dwu znajduje się napis łaciński z datą 1574 i nazwiskiem Katarzyny Łuszczewskiej - ówczesnej ksieni cysterek. Dziś kościół Św. Mikołaja w Owińskach pełni funkcję kaplicy cmentarnej.

Kościół Św. Mikołaja
ul. Poznańska, Owińska
 

Owińska Kosciół
Owińska Kosciół
Owińska Kosciół


Owińska Kosciół

Owińska noclegi

Owińska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020