Kościół Św. Mikołaja w Owińskach, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach

(4.1 głosów: 7)

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach koło Poznania to ciekawa budowla powstała w XV wieku. Na przestrzeni dziejów świątynia była wielokrotnie przebudowana, dzięki czemu nosi cechy różnych stylów, od gotyku, przez renesans po barok.Murowana świątynia z cegły w układzie polskim kryje jedną nawę i kruchtę oraz nieco węższe prezbiterium, wyodrębnione łukiem tęczowym.

Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wewnątrz światyni w Owińskach, w nawie zachowały się trzy pierwotne belki zdobione malowanymi rozetami. Na dwu znajduje się napis łaciński z datą 1574 i nazwiskiem Katarzyny Łuszczewskiej - ówczesnej ksieni cysterek. Dziś kościół Św. Mikołaja w Owińskach pełni funkcję kaplicy cmentarnej.Kościół Św. Mikołaja
ul. Poznańska, Owińska
 

Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Owińska noclegi

Owińska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Owińska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°30'32N, 16°58'30E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021