Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach

(4.1 głosów: 7)

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach koło Poznania to ciekawa budowla powstała w XV wieku. Na przestrzeni dziejów świątynia była wielokrotnie przebudowana, dzięki czemu nosi cechy różnych stylów, od gotyku, przez renesans po barok.Murowana świątynia z cegły w układzie polskim kryje jedną nawę i kruchtę oraz nieco węższe prezbiterium, wyodrębnione łukiem tęczowym.

Kościół Św. Mikołaja w Owińskach, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kościół Św. Mikołaja w Owińskach, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Wewnątrz światyni w Owińskach, w nawie zachowały się trzy pierwotne belki zdobione malowanymi rozetami. Na dwu znajduje się napis łaciński z datą 1574 i nazwiskiem Katarzyny Łuszczewskiej - ówczesnej ksieni cysterek. Dziś kościół Św. Mikołaja w Owińskach pełni funkcję kaplicy cmentarnej.Kościół Św. Mikołaja
ul. Poznańska, Owińska
 

Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Owińska Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Owińska noclegi

Owińska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Owińska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°30'32N, 16°58'30E
26 marzec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację