Kościół Św. Michała Archanioła w Klimkówce , mokunka

Kościół Św. Michała Archanioła w Klimkówce

(5 głosów: 3)

W niewielkiej podkarpackiej Klimkówce, niedaleko Rymanowa i Iwonicza znajdują się dwa interesujące, drewniane obiekty sakralne. Jeden to Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego, a drugi to kościół pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Klimkówce. Historia tej drugiej świątyni sięga XV wieku, a dokładniej roku 1453. 100 lat później stała się zborem kalwińskim.Obecny drewniany kościół wzniesiono w 1854 roku, podobno według projektu miejscowego majstra ciesielskiego - Floriana Waisa. 20 lat później dobudowano murowaną zakrystię, którą jednak ostatecznie zburzono i zastąpiono drewnianą już w XX wieku. Do kościółka w Klimkówce warto wstąpić. Ściany i strop pokryte są zabytkową secesyjną polichromią, liczącą ponad 100 lat.

Kościół Św. Michała Archanioła
ul. Zdrojowa, Klimkówka, RymanówRymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rymanów
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
49°34'49N, 21°49'23E
27 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację