Kościół Św. Michała Archanioła w Klimkówce

Kościół Św. Michała Archanioła w Klimkówce

W niewielkiej podkarpackiej Klimkówce, niedaleko Rymanowa i Iwonicza znajdują się dwa interesujące, drewniane obiekty sakralne. Jeden to Sanktuarium Znalezienia Krzyża Świętego, a drugi to kościół pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Klimkówce. Historia tej drugiej świątyni sięga XV wieku, a dokładniej roku 1453. 100 lat później stała się zborem kalwińskim.Obecny drewniany kościół wzniesiono w 1854 roku, podobno według projektu miejscowego majstra ciesielskiego - Floriana Waisa. 20 lat później dobudowano murowaną zakrystię, którą jednak ostatecznie zburzono i zastąpiono drewnianą już w XX wieku. Do kościółka w Klimkówce warto wstąpić. Ściany i strop pokryte są zabytkową secesyjną polichromią, liczącą ponad 100 lat.Kościół Św. Michała Archanioła
ul. Zdrojowa, Klimkówka, Rymanów

Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220537 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020