Kościół Św. Michała Archanioła w Czempiniu

(4.5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu rynku w Czempiniu wznosi się neogotycki kościół Św. Michała Archanioła. Pierwotnie w tym miejscu znajdował się murowany kościół gotycki z XV wieku.Obecny budynek to trójnawowa bazylika, która powstała na początku XX wieku. W kościele znajduje się płyta nagrobna z czarnego marmuru Andrzeja Szołdrskiego. W ołtarzu głównym znajduje się obraz przedstawiający Michała Archanioła - patrona świątyni.

Kościół Św. Michała Archanioła
ul. Kościelna, CzempińPierwotny autor treści: Barbara Michalewska

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–10:00, 19:30–21:00
  • wtorek: 16:30–17:30
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: 09:00–10:00
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Czempiń noclegi

Czempiń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Czempiń
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°8'36N, 16°45'50E
11 lipiec 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację