, Mathew Chmura

Kościół Św. Marka w Sycowie

(4.7 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Drewniany kościół Św. Marka w Sycowie w województwie dolnośląskim wpisany jest na listę zabytków. Kościół powstał w 1660 roku i jest kryty gontowym dachem łamanym z wieżyczką z XVIII wieku. Obok świątyni znajduje się cmentarz ewangelicki z drewnianymi nagrobkami z XVIII i XIX wieku. Wśród nich jest nagrobek miejscowego kronikarza – Josepha Franzkowskiego.W stronę Sycowa prowadzi droga krzyżowa, ufundowana przez mieszkańców miasta w latach 1923-24. Opiekę nad kościółkiem sprawuje od lat Towarzystwo Świętego Marka.

Kościół Św. Marka w Sycowie, Mathew Chmura
Kościół Św. Marka w Sycowie, Mathew Chmura

Kościółek Św. Marka leży na wzgórzu (213 m n.p.m.) nazywanym przed wojną Markusberg, oddalonym około 3 km na północny zachód od Sycowa.Kościół Św. Marka
Święty Marek, Syców

Kościół Św. Marka w Sycowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
51°19'15N, 17°40'52E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021