Drewniany kościół Św. Marka w Sycowie w województwie dolnośląskim wpisany jest na listę zabytków. Kościół powstał w 1660 roku i jest kryty gontowym dachem łamanym z wieżyczką z XVIII wieku. Obok świątyni znajduje się cmentarz ewangelicki z drewnianymi nagrobkami z XVIII i XIX wieku. Wśród nich jest nagrobek miejscowego kronikarza – Josepha Franzkowskiego.W stronę Sycowa prowadzi droga krzyżowa, ufundowana przez mieszkańców miasta w latach 1923-24. Opiekę nad kościółkiem sprawuje od lat Towarzystwo Świętego Marka.

Kościół Św. Marka w Sycowie
Kościół Św. Marka w Sycowie

Kościółek Św. Marka leży na wzgórzu (213 m n.p.m.) nazywanym przed wojną Markusberg, oddalonym około 3 km na północny zachód od Sycowa.

Kościół Św. Marka
Święty Marek, SycówDolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Mathew Chmura Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021