Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Marii Magdaleny w Poroninie

Kościół Św. Marii Magdaleny w Poroninie

Kościół Św. Marii Magdaleny w Poroninie znajduje się w centrum miasteczka, to zabytkowy kościół murowany, zbudowany w latach 1917-26.22 maja 1977 roku ówczesny ksiądz kardynał Karol Wojtyła wyświęcił na placu kościelnym księdza Stanisława i Księdza Janusza, a na pamiątkę tego wydarzenia na kościele widnieje tablica.Na placu kościelnym stoi posąg przedstawiający papieża Św. Jana Pawła II oraz rodzinę góralską.

Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Piłsudskiego, Poronin

Podhale noclegi

Podhale to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020