Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach, Marcin_Henioo

Kościół Św. Marii Magdaleny w Biskupicach

(5 głosów: 3)

Kościół Św. Marii Magdaleny w Biskupicach koło Chełmży zbudowany został w XVIII wieku w miejscu poprzedniej świątyni z XIV wieku.To uroczy kościółek murowany z kamienia polnego, jednonawowy z wieżą od zachodu. Kościółek jest śliczny na zewnątrz, jak i wewnątrz i robi niesamowite wrażenie swoją skromnością. Na stropie w prezbiterium, ponad ołtarzem widoczna jest przepiękna polichromia przedstawiająca ukrzyżowanie.

Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach, Marcin_Henioo
Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach, Marcin_Henioo

Po obu stronach ołtarza również znajdują się polichromie. Sam ołtarz główny pochodzi z XIX wieku, reszta wyposażenia to głównie barok.Przed kościołem stoi granitowa, gotycka kropielnica - najstarszy element kościoła. Ustawiona jest ona na trzonie stanowiącym pierwotnie fragment gotyckiego, XIV-wiecznego portalu, który ponoć pochodzi z chełmżyńskiej katedry.

Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach, Marcin_Henioo
Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach, Marcin_Henioo

Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Kościelna, BiskupiceKościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach, Marcin_Henioo

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chełmża
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
53°8'50N, 18°30'53E
06 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację