Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Marii Magdaleny w Biskupicach

Kościół Św. Marii Magdaleny w Biskupicach

Kościół Św. Marii Magdaleny w Biskupicach koło Chełmży zbudowany został w XVIII wieku w miejscu poprzedniej świątyni z XIV wieku.To uroczy kościółek murowany z kamienia polnego, jednonawowy z wieżą od zachodu. Kościółek jest śliczny na zewnątrz, jak i wewnątrz i robi niesamowite wrażenie swoją skromnością. Na stropie w prezbiterium, ponad ołtarzem widoczna jest przepiękna polichromia przedstawiająca ukrzyżowanie.

Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach
Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach

Po obu stronach ołtarza również znajdują się polichromie. Sam ołtarz główny pochodzi z XIX wieku, reszta wyposażenia to głównie barok.

Przed kościołem stoi granitowa, gotycka kropielnica - najstarszy element kościoła. Ustawiona jest ona na trzonie stanowiącym pierwotnie fragment gotyckiego, XIV-wiecznego portalu, który ponoć pochodzi z chełmżyńskiej katedry.

Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach
Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach
Kościół św. Marii Magdaleny w Biskupicach


Kościół Św. Marii Magdaleny
ul. Kościelna, Biskupice

Chełmża noclegi

Chełmża to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020