Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Marcina w Poznaniu

Kościół Św. Marcina w Poznaniu

Kościół Św. Marcina w Poznaniu to zabytkowa gotycka budowla, zbudowana w XV wieku z czerwonej cegły.W kościele znajduje się ciekawe wyposażenie pochodzące od czasów średniowiecza po XX wiek. Ołtarz główny poświecony jest patronowi - Św. Marcinowi. Kościół Św. Marcina znajdujący się przy ul. Św. Marcin to kultowy kościół w Poznaniu. Co roku 11 listopada z kościoła tego, po sumie odpustowej, wyrusza pochód pod przewodnictwem Św. Marcina, tj. aktora za niego przebranego. Pochód kieruje się do zamku cesarskiego, gdzie Św. Marcin przejmuje klucze do miasta na jeden dzień od prezydenta Poznania. W tym dniu wszyscy Poznaniacy częstują się swiętomarcińskimi rogalami.

Kościół Św. Marcina
ul. Św. Marcin 13, Poznań
tel. 61/ 852-65-21
www.swmarcin.d2.pl

 Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125483 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020