Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Łukasza w Drzewicy

Kościół Św. Łukasza w Drzewicy

Kościół Św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy to kościół w stylu gotyckim ufundowany w 1315 roku przez ród Drzewickich. Zbudowany z ciosu kamiennego i czerwonej cegły, pośrodku osady, na wysokim brzegu rzeki. Był to kościół o charakterze obronnym, o czym do dziś świadczy sześć otworów strzelniczych w wysokiej baszcie, a baszta ta postawiona została na planie koła, co jest dość osobliwe dla budowli sakralnych w Polsce.W latach 1551-1610 kościół należał do kalwinistów. Na początku XX wieku został rozbudowany w stylu neogotyckim według planu architekta Jarosława Wojciechowskiego, zachowując starą część kościoła bez zmian. Przedłużono nawę o dwa przęsła, wzniesiono transept oraz wybudowano nowe prezbiterium.Wewnątrz kościoła znajdują się: późnogotycki krucyfiks drewniany z XVI wieku, późnogotycka polichromia pochodząca z XVI wieku przedstawiająca Św. Krzysztofa, płyty nagrobne Drzewickich: Jakuba (zm. 1563) oraz Adama (zm. 1604), dwie płyty XVI-wieczne z postaciami rycerzy, chrzcielnica kamienna barokowa z 1624, ołtarz wielki wyrzeźbiony w stylu gotyckim.

Kościół Św. Łukasza Ewangelisty
ul. Warszawska 2, Drzewica
www.parafiadrzewica.net.pl

Drzewica noclegi

Drzewica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020