Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Św. Łukasza w Drzewicy, Magdalena

Kościół Św. Łukasza w Drzewicy

(5 głosów: 3)

Kościół Św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy to kościół w stylu gotyckim ufundowany w 1315 roku przez ród Drzewickich. Zbudowany z ciosu kamiennego i czerwonej cegły, pośrodku osady, na wysokim brzegu rzeki. Był to kościół o charakterze obronnym, o czym do dziś świadczy sześć otworów strzelniczych w wysokiej baszcie, a baszta ta postawiona została na planie koła, co jest dość osobliwe dla budowli sakralnych w Polsce.W latach 1551-1610 kościół należał do kalwinistów. Na początku XX wieku został rozbudowany w stylu neogotyckim według planu architekta Jarosława Wojciechowskiego, zachowując starą część kościoła bez zmian. Przedłużono nawę o dwa przęsła, wzniesiono transept oraz wybudowano nowe prezbiterium.

Wewnątrz kościoła znajdują się: późnogotycki krucyfiks drewniany z XVI wieku, późnogotycka polichromia pochodząca z XVI wieku przedstawiająca Św. Krzysztofa, płyty nagrobne Drzewickich: Jakuba (zm. 1563) oraz Adama (zm. 1604), dwie płyty XVI-wieczne z postaciami rycerzy, chrzcielnica kamienna barokowa z 1624, ołtarz wielki wyrzeźbiony w stylu gotyckim.Kościół Św. Łukasza Ewangelisty
ul. Warszawska 2, Drzewica
www.parafiadrzewica.net.pl

Drzewica noclegi

Drzewica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Drzewica
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
51°27'5N, 20°28'52E
14 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację