Kościół Św. Łukasza w Drzewicy, Magdalena

Kościół Św. Łukasza w Drzewicy

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy to kościół w stylu gotyckim ufundowany w 1315 roku przez ród Drzewickich. Zbudowany z ciosu kamiennego i czerwonej cegły, pośrodku osady, na wysokim brzegu rzeki. Był to kościół o charakterze obronnym, o czym do dziś świadczy sześć otworów strzelniczych w wysokiej baszcie, a baszta ta postawiona została na planie koła, co jest dość osobliwe dla budowli sakralnych w Polsce.

W latach 1551-1610 kościół należał do kalwinistów. Na początku XX wieku został rozbudowany w stylu neogotyckim według planu architekta Jarosława Wojciechowskiego, zachowując starą część kościoła bez zmian. Przedłużono nawę o dwa przęsła, wzniesiono transept oraz wybudowano nowe prezbiterium.Wewnątrz kościoła znajdują się: późnogotycki krucyfiks drewniany z XVI wieku, późnogotycka polichromia pochodząca z XVI wieku przedstawiająca Św. Krzysztofa, płyty nagrobne Drzewickich: Jakuba (zm. 1563) oraz Adama (zm. 1604), dwie płyty XVI-wieczne z postaciami rycerzy, chrzcielnica kamienna barokowa z 1624, ołtarz wielki wyrzeźbiony w stylu gotyckim.

Kościół Św. Łukasza Ewangelisty
ul. Warszawska 2, Drzewica
www.parafiadrzewica.net.pl

Drzewica noclegi

Drzewica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022