Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu

(5 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu zbudowano w latach 1663-75 na podstawie projektu Krzysztofa Banadure Starszego wg surowych zasad reguły zakonu reformatów, którzy do Poznania przybyli w 1657 roku.Na skutek licznych podmyć gruntów w XVIII wieku świątynia została wzmocniona. Jednonawowe wnętrze kościoła Św. Kazimierza utrzymane jest w stylu rokoko. Obecnie jest to parafia polskokatolicka. Przed kościołem stoi kapliczka "Męka Boża".

Klasztor reformatów

Do kościoła przylega budynek dawnego klasztoru reformatów. - niewielki, w surowym stylu, z wirydarzem. Po kasacie zakonu w 1804 roku klasztor został zaadaptowany na szpital wojskowy, a później na seminarium nauczycielskie. W 1847 roku władze pruskie utworzyły tu Królewski Zakład dla Głuchoniemych, a dziś znajduje się tu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących.Kościół Św. Kazimierza
ul. Bydgoska, Poznań

Pierwotny autor treści: Barbara MichalewskaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:30–11:30

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°24'42N, 16°57'24E
19 sierpień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację