Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska

Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu

Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu zbudowano w latach 1663-75 na podstawie projektu Krzysztofa Banadure Starszego wg surowych zasad reguły zakonu reformatów, którzy do Poznania przybyli w 1657 roku.Na skutek licznych podmyć gruntów w XVIII wieku świątynia została wzmocniona. Jednonawowe wnętrze kościoła Św. Kazimierza utrzymane jest w stylu rokoko. Obecnie jest to parafia polskokatolicka. Przed kościołem stoi kapliczka "Męka Boża".

Klasztor reformatów

Do kościoła przylega budynek dawnego klasztoru reformatów. - niewielki, w surowym stylu, z wirydarzem. Po kasacie zakonu w 1804 roku klasztor został zaadaptowany na szpital wojskowy, a później na seminarium nauczycielskie. W 1847 roku władze pruskie utworzyły tu Królewski Zakład dla Głuchoniemych, a dziś znajduje się tu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących.Kościół Św. Kazimierza
ul. Bydgoska, Poznań

Pierwotny autor treści: Barbara MichalewskaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:30–11:30

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację