Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu

Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu
52°24'42" N, 16°57'24" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 10:30–11:30

Kościół Św. Kazimierza w Poznaniu zbudowano w latach 1663-75 na podstawie projektu Krzysztofa Banadure Starszego wg surowych zasad reguły zakonu reformatów, którzy do Poznania przybyli w 1657 roku.Na skutek licznych podmyć gruntów w XVIII wieku świątynia została wzmocniona. Jednonawowe wnętrze kościoła Św. Kazimierza utrzymane jest w stylu rokoko. Obecnie jest to parafia polskokatolicka. Przed kościołem stoi kapliczka "Męka Boża".

Klasztor reformatów

Do kościoła przylega budynek dawnego klasztoru reformatów. - niewielki, w surowym stylu, z wirydarzem. Po kasacie zakonu w 1804 roku klasztor został zaadaptowany na szpital wojskowy, a później na seminarium nauczycielskie. W 1847 roku władze pruskie utworzyły tu Królewski Zakład dla Głuchoniemych, a dziś znajduje się tu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących.

Kościół Św. Kazimierza
ul. Bydgoska, PoznańPoznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021