Kościół Św. Katarzyny w Zgierzu, linek

Kościół Św. Katarzyny w Zgierzu

(4 głosów: 7)

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu jest dziś już czwartą świątynią wybudowaną w tym miejscu, w najstarszej części miasta. Pierwszą był drewniany kościółek Św. Mikołaja, istniejący już w 1231 roku. W 1644 roku kościół Św. Katarzyny stał się kościołem farnym, a obecną świątynię zaczęto budować w roku 1910. Budowę kościoła przerwała I wojna światowa i dopiero po jej zakończeniu kontynuowano prace, zakończone w latach 20. Akt konsekracji nastąpił 13 lipca 1930 roku.Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zbudowany jest w stylu neogotyckim, w tzw. gotyku nadwiślańskim. Do świątyni prowadzą 62 schody i brama z figurami Św. Jana oraz Św. Rocha. Wieża kościelna górująca ponad okolicą ma wysokość 60 metrów. Obok kościoła znajduje się okazały Ratusz.

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Plac Jana Pawła II 11/13, Zgierz
tel. 42/ 716-33-18
https://archidiecezja.lodz.pl/~swkatarzyna/Zgierz noclegi

Zgierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zgierz
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
51°51'22N, 19°24'13E
19 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację