Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Katarzyny w Zgierzu

Kościół Św. Katarzyny w Zgierzu

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu jest dziś już czwartą świątynią wybudowaną w tym miejscu, w najstarszej części miasta. Pierwszą był drewniany kościółek Św. Mikołaja, istniejący już w 1231 roku. W 1644 roku kościół Św. Katarzyny stał się kościołem farnym, a obecną świątynię zaczęto budować w roku 1910. Budowę kościoła przerwała I wojna światowa i dopiero po jej zakończeniu kontynuowano prace, zakończone w latach 20. Akt konsekracji nastąpił 13 lipca 1930 roku.Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zbudowany jest w stylu neogotyckim, w tzw. gotyku nadwiślańskim. Do świątyni prowadzą 62 schody i brama z figurami Św. Jana oraz Św. Rocha. Wieża kościelna górująca ponad okolicą ma wysokość 60 metrów. Obok kościoła znajduje się okazały Ratusz.

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Plac Jana Pawła II 11/13, Zgierz
tel. 42/ 716-33-18
https://archidiecezja.lodz.pl/~swkatarzyna/

Zgierz noclegi

Zgierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
linek Krajtroter 3212 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020