Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku, Marcin_Henioo

Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku

(4.5 głosów: 31)

Mało kto o tym wie, ale kościół Św. Katarzyny w Gdańsku to najstarszy kościół parafialny na gdańskiej Starówce. Patronką świątyni jest Św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu. Budowla powstała już w latach 1227-39, a jej fundatorami byli książęta Pomorza Gdańskiego. Kościół rozbudowano w XIV wieku. Długo, bo w latach 1555-1945 należał do protestantów.W świątyni znajdują się piękne obrazy, jak również barokowe epitafia i płyta nagrobna związanego z Gdańskiem Jana Heweliusza z 1659 roku, a zasługującym na szczególną uwagę zabytkiem jest obraz Matki Boskiej Bołszowieckiej.

Wieża widokowa

Z ciekawostek, mierząca 76 m wieża kościoła jest zwieńczona barokowym hełmem autorstwa Jacoba van den Blocka. Należy ona wraz z siedmioma innymi wieżami widokowymi do Korony Starego Gdańska.Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
ul. Profesorska 3, Gdańsk
tel. 58/ 301-15-95
klasztor@karmel.gdansk.pl
www.gdansk.karmelici.pl

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
54°21'15N, 18°39'4E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku na blogu

Gdańsk - najpiękniejsze miasto w Polsce!

Kochani, zabieramy Was dziś na piękny spacer po cudownym Gdańsku. Zobacz naszą relację i film z tej podróży i przekonaj się, jak wiele unikatowych miejsc oferuje to miasto. Staramy się Wam pokazać je również z tej mniej znanej strony, bo sami chętnie ją odkrywaliśmy 🙂 Zapraszamy!

12 sierpień 2021 13:39
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021