Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku

Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku

Mało kto o tym wie, ale kościół Św. Katarzyny w Gdańsku to najstarszy kościół parafialny na gdańskiej Starówce. Patronką świątyni jest Św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu. Budowla powstała już w latach 1227-39, a jej fundatorami byli książęta Pomorza Gdańskiego. Kościół rozbudowano w XIV wieku. Długo, bo w latach 1555-1945 należał do protestantów.W świątyni znajdują się piękne obrazy, jak również barokowe epitafia i płyta nagrobna związanego z Gdańskiem Jana Heweliusza z 1659 roku, a zasługującym na szczególną uwagę zabytkiem jest obraz Matki Boskiej Bołszowieckiej.Wieża widokowa

Z ciekawostek, mierząca 76 m wieża kościoła jest zwieńczona barokowym hełmem autorstwa Jacoba van den Blocka. Należy ona wraz z siedmioma innymi wieżami widokowymi do Korony Starego Gdańska.

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
ul. Profesorska 3, Gdańsk
tel. 58/ 301-15-95
klasztor@karmel.gdansk.pl
www.gdansk.karmelici.pl

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020