Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku, Marcin_Henioo

Kościół Św. Katarzyny w Gdańsku

(4.5 głosów: 32)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Mało kto o tym wie, ale kościół Św. Katarzyny w Gdańsku to najstarszy kościół parafialny na gdańskiej Starówce. Patronką świątyni jest Św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu. Budowla powstała już w latach 1227-39, a jej fundatorami byli książęta Pomorza Gdańskiego. Kościół rozbudowano w XIV wieku. Długo, bo w latach 1555-1945 należał do protestantów.

W świątyni znajdują się piękne obrazy, jak również barokowe epitafia i płyta nagrobna związanego z Gdańskiem Jana Heweliusza z 1659 roku, a zasługującym na szczególną uwagę zabytkiem jest obraz Matki Boskiej Bołszowieckiej.Wieża widokowa

Z ciekawostek, mierząca 76 m wieża kościoła jest zwieńczona barokowym hełmem autorstwa Jacoba van den Blocka. Należy ona wraz z siedmioma innymi wieżami widokowymi do Korony Starego Gdańska.

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
ul. Profesorska 3, Gdańsk
tel. 58/ 301-15-95
klasztor@karmel.gdansk.pl
www.gdansk.karmelici.pl

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2022