Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy

Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy w województwie wielkopolskim to świątynia wybudowany w II połowie XIX wieku w stylu neogotyckim.

Kościół w Brodnicy odznacza się wysoką wieżą, sięgającą 48 m wysokości. W kościele znajdują sią późnogotyckie rzeźby, klasycystyczne tabernakulum oraz tryptyk z obrazami Matki Boskiej. Można tu również odnaleźć epitafia fundatorów. m.in. Chłapowskich.Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
BrodnicaBrodnica noclegi

Brodnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134495 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020