Kościół Św. Józefa w Wąsoszu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Św. Józefa w Wąsoszu

(5 głosów: 1)

Kościół Św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu na Dolnym Śląsku to okazała, neogotycka budowla z wysoką, strzelistą wieżą. Świątynia została wybudowana w latach 1892-94 przez zamieszkujących tutaj wówczas polskich i niemieckich katolików.Jest to kościół zbudowany z czerwonej cegły, na kamiennych fundamentach. Wieża nakryta jest hełmem, a na nim widnieje figura Chrystusa Króla Świata. Wewnątrz świątyni podziwiać można neogotyckie wyposażenie z ołtarzem głównym, witrażami oraz organami.

Do parafii Św. Józefa w Wąsoszu należą też kościoły: Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu, Św. Stanisława Biskupa w Czeladzi Wielkiej oraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Sądowelu.Kościół Św. Józefa Oblubieńca NMP
ul. Parafialna 8, Wąsosz
tel. 65/ 543-79-64, 543-79-60

Wąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wąsosz
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
51°33'44N, 16°41'35E
21 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację