Kościół Św. Józefa w Wąsoszu

Kościół Św. Józefa w Wąsoszu

Kościół Św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu na Dolnym Śląsku to okazała, neogotycka budowla z wysoką, strzelistą wieżą. Świątynia została wybudowana w latach 1892-94 przez zamieszkujących tutaj wówczas polskich i niemieckich katolików.Jest to kościół zbudowany z czerwonej cegły, na kamiennych fundamentach. Wieża nakryta jest hełmem, a na nim widnieje figura Chrystusa Króla Świata. Wewnątrz świątyni podziwiać można neogotyckie wyposażenie z ołtarzem głównym, witrażami oraz organami.

Do parafii Św. Józefa w Wąsoszu należą też kościoły: Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu, Św. Stanisława Biskupa w Czeladzi Wielkiej oraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Sądowelu.

Kościół Św. Józefa Oblubieńca NMP
ul. Parafialna 8, Wąsosz
tel. 65/ 543-79-64, 543-79-60Wąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021