Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Józefa w Warszawie

Kościół Św. Józefa w Warszawie

Budowę kościoła Św. Józefa w Warszawie rozpoczęto w połowie XVII wieku, po sprowadzeniu do Polski zakonu wizytek przez królową Ludwikę Marię, a ukończono dopiero w 1763 roku, po dłuższej przerwie.Kościół nigdy nie został zniszczony, zachował wspaniałe wyposażenie, m.in. ambonę w kształcie łodzi, rzeźby ołtarza głównego czy hebanowe tabernakulum z 1654 roku. W 1987 roku przed kościołem stanął pomnik kardynała Wyszyńskiego.

Kościół Św. Józefa w Warszawie
Kościół Św. Józefa w Warszawie


Kościół Św. Józefa
ul. Krakowskie Przedmieście 34, Warszawa

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020