Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Jana Jerozolimskiego w Poznaniu

Kościół Św. Jana Jerozolimskiego w Poznaniu

Niedaleko jeziora Malta w Poznaniu, widoczny jest z głównej drogi - ulicy Warszawskiej, piękny kościółek Św. Jana Jerozolimskiego za Murami. Jest to najstarszy kościół z cegły w Polsce!Jest to świątynia romańska, powstała w XIII wieku, a przebudowana na przełomie XV i XVI wieku, kiedy nabrała cech późnogotyckich. Wówczas do nawy głównej dobudowano nawę boczną oraz wieżę. Barokową kaplicę Świętego Krzyża dobudowano w 1736 roku.

Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce
Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce


Piękny, zabytkowy kościół Św. Jana w Poznaniu stoi na Poznańskiej Komandorii, w pobliżu Ronda Śródka.

Kościół Św. Jana Jerozolimskiego za Murami
ul. Świętojańska 1, Poznań
tel. 61/ 877-17-17

Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce
Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce
Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce

 Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce Poznan Komandoria -najstarszy murowany Kosciol w Polsce

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020