Kościół Św. Jana Jałmużnika w Orchówku, Joanna

Kościół Św. Jana Jałmużnika w Orchówku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Jana Jałmużnika położony jest w Orchówku koło Włodawy przy ulicy Nadbużańskiej, na wysokiej skarpie nad starorzeczem Bugu. Jest on najcenniejszym zabytkiem Orchówka. Murowany kościół w stylu późnobarokowym został zbudowany w latach 1770-77 przez mistrza kamieniarskiego Grzegorza Cybulskiego wg projektu Pawła Fontany. Świątynię konsekrował w 1780 roku biskup chełmski - Melchior Jan Kochnowski. Ostatecznie budynek został wykończony w latach 1846-1848 kosztem parafian i Augusta Zamojskiego.

Do 1864 roku kościołem opiekowali się augustianie. Potem władze carskie zamieniły go na cerkiew. Obecnie, od 1947 roku parafię prowadzą kapucyni. Kościół parafialny Św. Jana Jałmużnika jest też sanktuarium maryjnym. W ołtarzu głównym znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Pocieszenia z końca XVI lub początku XVII wieku.Istnieje możliwość wejścia na jedną z wież kościoła, która stanowi doskonały punkt widokowy. Z góry widać dolinę Bugu, a za Bugiem na horyzoncie można dostrzec białoruskie i ukraińskie pola i lasy, gdyż w pobliżu stykają się granice Polski, Białorusi i Ukrainy.

Adres

Kościół Św. Jana Jałmużnika - Sanktuarium MB Pocieszenia
ul. Nadbużańska 63, Orchówek
www.orchowek.kapucyni.eu

GPS: 51°31'31N, 23°34'16E

Włodawa noclegi

Włodawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022