Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Morasku

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Morasku

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Morasku koło Poznania zbudowany został w latach 1908-10 dla ewangelików.Świątynia reprezentuje styl neobarokowy, powstała na planie prostokąta z wysoką wieżą. Wejście do kościoła w Morasku odbywa się przez zabytkową kruchtę.

Prezbiterium przykryte jest sklepieniem kolebkowym, a dodatkowo są tutaj dwie nawy z XVIII wieku, utrzymane w stylu rokokowym. Obecnie Kościół w Morasku służy katolikom, a opiekuje się nim Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.

W pobliskim lesie w Morasku warto odwiedzić Rezerwat Meteoryt Morasko.Kościół Św. Jana Chrzciciela
ul. Sióstr Misjonarek, Morasko
 

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne kościoły i obiekty sakralne
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020