Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kościół Św. Jana Chrzciciela w Morasku, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Morasku

(3.6 głosów: 5)
Oceń i napisz opinię

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Morasku koło Poznania zbudowany został w latach 1908-10 dla ewangelików. Świątynia reprezentuje styl neobarokowy, powstała na planie prostokąta z wysoką wieżą. Wejście do kościoła w Morasku odbywa się przez zabytkową kruchtę.Prezbiterium przykryte jest sklepieniem kolebkowym, a dodatkowo są tutaj dwie nawy z XVIII wieku, utrzymane w stylu rokokowym. Obecnie Kościół w Morasku służy katolikom, a opiekuje się nim Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. W pobliskim lesie w Morasku warto odwiedzić Rezerwat Meteoryt Morasko.

Adres

Kościół Św. Jana Chrzciciela
ul. Sióstr Misjonarek, Morasko

GPS: 52°29'25N, 16°54'30E

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kościoły
52°29'25N, 16°54'30E
01 kwiecień 2014
02 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację