Kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu

Gotycki kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu na Mazurach datuje się na rok 1414, ale w czasie  wojny głodowej został spalony. Ponownie odbudowaną świątynię konsekrował w 1580 roku biskup Marcin Kromer. Już z daleka widać imponującą wieżę kościelną, dobudowaną w 1668 roku, noszącą cechy stylu barokowego. Monumentalny, piękny, ceglany kościół usytuowany jest na Starym Mieście, niemal na Rynku. Od 2010 roku na wieży kościoła znajduje się punkt widokowy, umożliwiający podziwianie turystom wspaniałej panoramy Biskupca i okolic.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
pl. Kościelny 1, Biskupiec
tel. 89/ 715-22-02
badin@poczta.onet.pl
http://parafiaswjanabiskupiec.ns48.pl

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021