Kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu, Danusia

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu

(4.7 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Gotycki kościół Św. Jana Chrzciciela w Biskupcu na Mazurach datuje się na rok 1414, ale w czasie  wojny głodowej został spalony. Ponownie odbudowaną świątynię konsekrował w 1580 roku biskup Marcin Kromer. Już z daleka widać imponującą wieżę kościelną, dobudowaną w 1668 roku, noszącą cechy stylu barokowego. 

Monumentalny, piękny, ceglany kościół usytuowany jest na Starym Mieście, niemal na Rynku. Od 2010 roku na wieży kościoła znajduje się punkt widokowy, umożliwiający podziwianie turystom wspaniałej panoramy Biskupca i okolic.Kościół Św. Jana Chrzciciela
pl. Kościelny 1, Biskupiec
tel. 89/ 715-22-02
badin@poczta.onet.pl
http://parafiaswjanabiskupiec.ns48.pl

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022