Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana w Choroszczy, Joanna

Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana w Choroszczy

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pierwsza wzmianka o parafii w Choroszczy z drewnianym kościołem pochodzi z 1459 roku. Murowany kościół w stylu barokowym został ufundowany przez Jana Klemensa Branickiego i konsekrowany w 1770 roku. Świątynia początkowo była jednonawowa, o sklepieniu kolebkowym, a w zakrystii i zachodniej kruchcie miała sklepienie krzyżowe. Od frontu posiadała kwadratową wieżę. Wnętrze było bogato zdobione w stylu rokokowym.

Na przestrzeni wieków kościół był wielokrotnie niszczony przez pożary i działania wojenne, ale za każdym razem odbudowywany. W okresie międzywojennym do świątyni dobudowano dwie nawy boczne. Obecnie stopniowo przywracany jest dawny wystrój wnętrza i odtwarzane są elementy, które zaginęły lub uległy zniszczeniu.W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Różańcowej, a po bokach odtworzone figury Św. Marii Magdaleny i Św. Jana Ewangelisty. W nawach bocznych są ołtarze Matki Bożej Anielskiej i Św. Jana Chrzciciela. We wnętrzu warto zwrócić też uwagę na zabytkową chrzcielnicę oraz szklaną trumnę z relikwiami Św. Kandyda sprowadzonymi do Choroszczy w XVIII wieku z katakumb Santa Agnese w Rzymie.

Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika
ul. Mickiewicza 2, Choroszcz

Choroszcz noclegi

Choroszcz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022