Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana w Choroszczy, Joanna

Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana w Choroszczy

(5 głosów: 1)

Pierwsza wzmianka o parafii w Choroszczy z drewnianym kościołem pochodzi z 1459 roku. Murowany kościół w stylu barokowym został ufundowany przez Jana Klemensa Branickiego i konsekrowany w 1770 roku. Świątynia początkowo była jednonawowa, o sklepieniu kolebkowym, a w zakrystii i zachodniej kruchcie miała sklepienie krzyżowe. Od frontu posiadała kwadratową wieżę. Wnętrze było bogato zdobione w stylu rokokowym.Na przestrzeni wieków kościół był wielokrotnie niszczony przez pożary i działania wojenne, ale za każdym razem odbudowywany. W okresie międzywojennym do świątyni dobudowano dwie nawy boczne. Obecnie stopniowo przywracany jest dawny wystrój wnętrza i odtwarzane są elementy, które zaginęły lub uległy zniszczeniu.

W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Różańcowej, a po bokach odtworzone figury Św. Marii Magdaleny i Św. Jana Ewangelisty. W nawach bocznych są ołtarze Matki Bożej Anielskiej i Św. Jana Chrzciciela. We wnętrzu warto zwrócić też uwagę na zabytkową chrzcielnicę oraz szklaną trumnę z relikwiami Św. Kandyda sprowadzonymi do Choroszczy w XVIII wieku z katakumb Santa Agnese w Rzymie.Kościół Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika
ul. Mickiewicza 2, Choroszcz

Choroszcz noclegi

Choroszcz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Choroszcz
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
53°8'32N, 22°59'20E
16 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację