Kościół Św. Jakuba w Gdańsku, Marcin_Henioo

Kościół Św. Jakuba w Gdańsku

(4.3 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Jakuba w Gdańsku należy do parafii Św. Brygidy archidiecezji gdańskiej. Świątynia ta jest przykładem późnogotyckiego przyszpitalnego budownictwa sakralnego. Jako jedyny kościół w Gdańsku posiada renesansowy strop belkowy z modrzewia, co jest też ewenementem na skalę europejską. Elementami wystroju wnętrza są piękne witraże i polichromie oraz kamienny portal.

Historia kościoła

W 1415 roku gdańscy marynarze wybudowali w tym miejscu kaplicę i szpital ku czci swego patrona - Św. Jakuba, a 22 lata później powstał tu obecny kościół Św. Jakuba, który został poświęcony 1 sierpnia 1433 roku. Niestety nieco ponad miesiąc później spalili go husyci. Budynek został dość szybko odbudowany. W 1551 roku rada miejska Gdańska oddała kościół Polakom, by 5 lat później został przejęty przez protestantów. W 1807 roku wojska francuskie zmieniły kościół na obóz dla jeńców pruskich i rosyjskich. W 1946 roku nieco zniszczony zabytek przejął zakon kapucynów.Adres

Kościół Św. Jakuba
ul. Łagiewniki, Gdańsk

GPS: 54°21'29N, 18°39'2E

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022