Kościół Św. Jakuba Apostoła w Krzepicach, Magdalena

Kościół Św. Jakuba Apostoła w Krzepicach

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół w Krzepicach istniał już w 1357 roku, a wzniósł go Kazimierz III Wielki. Kościół wraz z klasztorem zostały spalone w czasie potopu szwedzkiego, a odbudowane w latach 1659-61. Kościół przechodził do dnia dzisiejszego wiele przebudów i remontów, stąd dzisiaj możemy obserwować w jednej bryle budynku przynajmniej dwa style architektoniczne. Pierwszy z nich to gotyk - nawa i prezbiterium zakończone pięciobocznie, drugi styl widoczny jest w architekturze wieży, a jest nim barok z charakterystycznym hełmowych zwieńczeniem.

Przebudowa, która najbardziej wpłynęła na wygląd obecnego kościoła, miała miejsce w XVII wieku: świątynia została wówczas podwyższona, a wewnątrz umieszczono wiele barokowych elementów, wykonano polichromię oraz wybudowano wieżę. Na przejściu nawy w prezbiterium znajduje się niewielka wieżyczka. Ślady renesansu są widoczne w zachowanych portalach oraz na wieży, patrząc na kwadratową część, widoczne są pilastry z klasycznymi głowicami. Wewnątrz znajduje się wiele cennych zabytków : pacyfikał z  1577 roku, XVII-wieczny krucyfiks, cudowny obraz Matki Bożej Różańcowej Krzepickiej z 1736 roku i monstrancja z 1750 roku, a także barokowa grupa Ukrzyżowania na belce tęczowej, barokowa drewniana chrzcielnica. Klasztor przy kościele został wzniesiony w 1466 roku i należy do Kanoników Regularnych.

Adres

Kościół Św. Jakuba Apostoła
ul. Kazimierza Wielkiego, Krzepice

GPS: 50°58'15N, 18°43'28E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022