Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy

Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy

Piękny, późnogotycki kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy leżącej na północ od Jeleniej Góry, pochodzi z XV wieku. Jest to niewielka budowla z kwadratową wieżą, którą wieńczy drewniana nadbudówka oraz 20 metrowy hełm iglicowy. Wieża pokryta jest gontem. Wyposażenie świątyni jest barokowe i pochodzi z XVIII wieku.Ciekawostką jest, że znajduje się tu pięć krzyży pokutnych, a jeden z nich wmurowany jest w wieżę. Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy jest filią parafii Św. Michała Archanioła w Czernicy. 

Kościół Św. Jadwigi
Chrośnica

  

Booking.com
Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Danuta Krajtroter 37207 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-15 na

Aż pięć krzyży pokutnych w jednym miejscu to rzecz niespotykana!

A krzyż pokutny wmurowany w wieżę, to ewenement!

Niesamowite miejsce warte zobaczenia!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021