Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy, Ela

Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy

(5 głosów: 2)

Piękny, późnogotycki kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy leżącej na północ od Jeleniej Góry, pochodzi z XV wieku. Jest to niewielka budowla z kwadratową wieżą, którą wieńczy drewniana nadbudówka oraz 20 metrowy hełm iglicowy. Wieża pokryta jest gontem. Wyposażenie świątyni jest barokowe i pochodzi z XVIII wieku.Ciekawostką jest, że znajduje się tu pięć krzyży pokutnych, a jeden z nich wmurowany jest w wieżę. Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy jest filią parafii Św. Michała Archanioła w Czernicy. 

Kościół Św. Jadwigi
Chrośnica 

 Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
50°58'52N, 15°47'17E
06 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Danuta
15 październik 2015 13:14

Aż pięć krzyży pokutnych w jednym miejscu to rzecz niespotykana!

A krzyż pokutny wmurowany w wieżę, to ewenement!

Niesamowite miejsce warte zobaczenia!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację