Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy, Ela

Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Piękny, późnogotycki kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy leżącej na północ od Jeleniej Góry, pochodzi z XV wieku. Jest to niewielka budowla z kwadratową wieżą, którą wieńczy drewniana nadbudówka oraz 20 metrowy hełm iglicowy. Wieża pokryta jest gontem. Wyposażenie świątyni jest barokowe i pochodzi z XVIII wieku.

Ciekawostką jest, że znajduje się tu pięć krzyży pokutnych, a jeden z nich wmurowany jest w wieżę. Kościół Św. Jadwigi w Chrośnicy jest filią parafii Św. Michała Archanioła w Czernicy. Kościół Św. Jadwigi
Chrośnica

  

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Danuta

Aż pięć krzyży pokutnych w jednym miejscu to rzecz niespotykana!

A krzyż pokutny wmurowany w wieżę, to ewenement!

Niesamowite miejsce warte zobaczenia!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022