Kościół Św. Izydora w Topólczy, Joanna

Kościół Św. Izydora w Topólczy

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Izydora w Topólczy na Roztoczu to dawna cerkiew, leży przy drodze ze Szczebrzeszyna do Zwierzyńca. Przejeżdżając tą trasą warto zatrzymać się i obejrzeć piękną murowaną świątynię w stylu bizantyjskim.

W 1913 roku zbudowano w Topólczy cerkiew prawosławną. Autorem projektu był Aleksandr Puring, a fundatorem – Paschałow. W okresie międzywojennym cerkiew zamieniono na kościół katolicki. Usunięto wtedy charakterystyczne kopuły, przebudowano dach i zmieniono wystrój wnętrza.W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, a w ołtarzach bocznych obrazy Najświętszego Serca Pana Jezusa i świętego Izydora Oracza – patrona parafii w Topólczy.

Przy kościele wiedzie Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, znakowany na czerwono.

Kościół Świętego Izydora
Topólcza 21, Zwierzyniec

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 17:00–18:00
  • wtorek: 17:00–18:00
  • środa: 17:00–18:00
  • czwartek: 17:00–18:00
  • piątek: 17:00–18:00
  • sobota: 17:00–18:00
  • niedziela: 09:00–10:00, 11:30–12:30

Zwierzyniec noclegi

Zwierzyniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022