Kościół Św. Izydora w Topólczy, Joanna

Kościół Św. Izydora w Topólczy

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Izydora w Topólczy na Roztoczu to dawna cerkiew, leży przy drodze ze Szczebrzeszyna do Zwierzyńca. Przejeżdżając tą trasą warto zatrzymać się i obejrzeć piękną murowaną świątynię w stylu bizantyjskim.W 1913 roku zbudowano w Topólczy cerkiew prawosławną. Autorem projektu był Aleksandr Puring, a fundatorem – Paschałow. W okresie międzywojennym cerkiew zamieniono na kościół katolicki. Usunięto wtedy charakterystyczne kopuły, przebudowano dach i zmieniono wystrój wnętrza.

W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, a w ołtarzach bocznych obrazy Najświętszego Serca Pana Jezusa i świętego Izydora Oracza – patrona parafii w Topólczy.Przy kościele wiedzie Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, znakowany na czerwono.

Kościół Świętego Izydora
Topólcza 21, ZwierzyniecGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 17:00–18:00
  • wtorek: 17:00–18:00
  • środa: 17:00–18:00
  • czwartek: 17:00–18:00
  • piątek: 17:00–18:00
  • sobota: 17:00–18:00
  • niedziela: 09:00–10:00, 11:30–12:30

Zwierzyniec noclegi

Zwierzyniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zwierzyniec
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°38'44N, 22°56'16E
03 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację