Kościół Św. Gertrudy w Darłowie

(4.4 głosów: 7)
Oceń i napisz opinię

Kościół parafialny Św. Gertrudy z XV wieku w Darłowie to niezwykle oryginalna, jedyna na Pomorzu i chyba w całej Polsce świątynia wybudowana w stylu skandynawskiego gotyku, nawiązująca do Grobu Świętego.Kościół powstał na centralnym, sześciokątnym planie, z dwunastokątnym, niższym obejściem, o bokach na przemian dłuższych i krótszych. Budowlę oplatają schodkowe skarpy.

Kościół Św. Gertrudy nakryty jest dachem dwunastospadowym, stromym, krytym gontem. W jego centralnej części umiejscowiono sześcioboczną wieżyczkę z wysokim ostrosłupowym hełmem, zwieńczonym kulą, krzyżem i kogutem.Naprzeciw ołtarza znajduje się pięć balkonów, których balustrady zdobione są malowidłami cechu szewców i czterech Ewangelistów. Warto zwrócić uwagę na organy z 1860 roku.

W pobliżu stoi Brama Wysoka - fragment dawnych murów miejskich Darłowa.Kościół Św. Gertrudy
ul. Św. Gertrudy 1, Darłowo
tel. 94/ 314-27-16

Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Darłowo
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°25'28N, 16°24'56E
20 maj 2014
02 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację