Kościół Św. Gertrudy w Darłowie

Kościół parafialny Św. Gertrudy z XV wieku w Darłowie to niezwykle oryginalna, jedyna na Pomorzu i chyba w całej Polsce świątynia wybudowana w stylu skandynawskiego gotyku, nawiązująca do Grobu Świętego.

Kościół powstał na centralnym, sześciokątnym planie, z dwunastokątnym, niższym obejściem, o bokach na przemian dłuższych i krótszych. Budowlę oplatają schodkowe skarpy.

Kościół Św. Gertrudy nakryty jest dachem dwunastospadowym, stromym, krytym gontem. W jego centralnej części umiejscowiono sześcioboczną wieżyczkę z wysokim ostrosłupowym hełmem, zwieńczonym kulą, krzyżem i kogutem.

Naprzeciw ołtarza znajduje się pięć balkonów, których balustrady zdobione są malowidłami cechu szewców i czterech Ewangelistów. Warto zwrócić uwagę na organy z 1860 roku.

W pobliżu stoi Brama Wysoka - fragment dawnych murów miejskich Darłowa.

Kościół Św. Gertrudy
ul. Św. Gertrudy 1, Darłowo
tel. 94/ 314-27-16

Darłowo noclegi

Darłowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021