Kościół Św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach Pierwszych, Magdalena

Kościół Św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach Pierwszych

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Franciszka z Asyżu w Zajączkach Pierwszych został wybudowany w 1932 roku w stylu neobarokowym. Zastąpił on wcześniejsze dwa drewniane kościoły. Pierwszy Św. Zygmunta Męczennika został wybudowany na mocy dekretu króla Zygmunta Augusta z 1565 roku i drugi Św. Rocha z 1750 roku. Kościół obecny to wynik prac parafian, którzy znosili do budowy murów głazy z okolicznych pól, a budowa postępowała według planów architektów Stefana Schillera i Wiesława Kononowicza.

Świątynia jest trójnawowa. Obok głównego wejścia wybudowano wieżę przykrytą barokowym hełmem. Szczyt fasady ozdobny dwukondygnacyjny nawiązujący do stylu barokowego, z którego spływają rozszerzając się ku dołowi obrzeża zakończone małymi wolutami. Prezbiterium tworzy półokrągła apsyda. Przy przejściu nawy w prezbiterium widoczna jest mała wieżyczka.Wewnątrz świątyni znajdują się malowidła pokrywające sklepienie oraz ściany naw - motywem stały się stacje drogi krzyżowej oraz 4 ołtarze późnobarokowe z końca XVIII wieku. W nawie głównej zamontowano chrzcielnicę i późnogotycki tryptyk z II połowy XVI wieku z obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Adres

Kościół Św. Franciszka z Asyżu
Zajączki Pierwsze 46

GPS: 50°59'53N, 18°42'32E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022