Kościół Św. Ducha w Szczecinku

Kościół Św. Ducha w Szczecinku

(4.5 głosów: 6)
Oceń i napisz opinię

Kościół Św. Ducha w Szczecinku wzniesiony został w 1923 roku jako jedyny wówczas katolicki kościół w mieście. Parafia liczyła w 1926 roku około 280 wyznawców, w tym około 80 Polaków. Stąd zwany był często „polskim kościołem”. W czasie okupacji świątynia była miejscem spotkań Polaków. Był pierwszą świątynią w mieście otwartą po wojnie.W latach 60-tych wnętrze kościoła zostało gruntownie przebudowane. W prostym wnętrzu dominuje krucyfiks na centralnej ścianie, dłuta M. Chromego z Krakowa. Przy kościele znajduje się klasztor Redemptorystów. W ostatnich latach kościół w Szczecinku rozbudowano.

Kościół Św. Ducha
ul. Klasztorna, SzczecinekGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Zamknięte

Szczecinek noclegi

Szczecinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szczecinek
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
53°41'56N, 16°41'52E
22 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację