Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Ducha w Szczecinku

Kościół Św. Ducha w Szczecinku
53°41'56" N, 16°41'52" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Zamknięte

Kościół Św. Ducha w Szczecinku wzniesiony został w 1923 roku jako jedyny wówczas katolicki kościół w mieście. Parafia liczyła w 1926 roku około 280 wyznawców, w tym około 80 Polaków. Stąd zwany był często „polskim kościołem”. W czasie okupacji świątynia była miejscem spotkań Polaków. Był pierwszą świątynią w mieście otwartą po wojnie.W latach 60-tych wnętrze kościoła zostało gruntownie przebudowane. W prostym wnętrzu dominuje krucyfiks na centralnej ścianie, dłuta M. Chromego z Krakowa. Przy kościele znajduje się klasztor Redemptorystów. W ostatnich latach kościół w Szczecinku rozbudowano.Kościół Św. Ducha
ul. Klasztorna, Szczecinek

Szczecinek noclegi

Szczecinek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125691 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020