, Monika Dwa Brzegi

Kościół Św. Bernardyna w Przecławiu

Pierwotny drewniany kościółek Bernardyna ze Sieny z XV wieku pełnił funkcję kaplicy przy istniejącym w XVI i XVII wieku szpitalu ubogich w Przecławiu. Drewniana kaplica kryła trzy ołtarze.W 1786 roku wzniesiono kolejną drewnianą kaplicę, a na jej fundamentach powstała w 1858 roku obecna neogotycka murowana kaplica. Ponad wejściem widnieje metalowa tarcza z herbem rodu Koniecpolskich - Pobóg.

Wystawiona z fundacji przecławskich mieszczan kaplica w Przecławiu pozostaje pod ich opieką, każdego roku 20 maja odbywają się tu nabożeństwa, na których śpiewa się starą, powstałą w Przecławiu pieśń "Do świętego Bernardyna”.Obok kaplicy rosną dwie lipy będące pomnikami przyrody, a za kapliczką znajduje się ochronka dla dzieci prowadzona przez siostry zakonne - służebniczki Najświętszej Marii Panny.

Kościół Św. Bernardyna
ul. Krzywa, PrzecławPrzecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Przecław
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kaplice kościoły
50°11'43N, 21°28'45E
24 kwiecień 2015
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację