Kościół Św. Bernardyna w Przecławiu

Kościół Św. Bernardyna w Przecławiu

Pierwotny drewniany kościółek Bernardyna ze Sieny z XV wieku pełnił funkcję kaplicy przy istniejącym w XVI i XVII wieku szpitalu ubogich w Przecławiu. Drewniana kaplica kryła trzy ołtarze.W 1786 roku wzniesiono kolejną drewnianą kaplicę, a na jej fundamentach powstała w 1858 roku obecna neogotycka murowana kaplica. Ponad wejściem widnieje metalowa tarcza z herbem rodu Koniecpolskich - Pobóg.

Wystawiona z fundacji przecławskich mieszczan kaplica w Przecławiu pozostaje pod ich opieką, każdego roku 20 maja odbywają się tu nabożeństwa, na których śpiewa się starą, powstałą w Przecławiu pieśń "Do świętego Bernardyna”.

Obok kaplicy rosną dwie lipy będące pomnikami przyrody, a za kapliczką znajduje się ochronka dla dzieci prowadzona przez siostry zakonne - służebniczki Najświętszej Marii Panny.Kościół Św. Bernardyna
ul. Krzywa, Przecław

Przecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Monika Dwa Brzegi Krajtroter 2405 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021