, Danuta

Kościół Św. Barbary i Józefa w Jastrzębiu-Zdroju

(4.5 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Świętych Barbary i Józefa w Jastrzębiu-Zdroju to drewniana świątynia zbudowana w I połowie XVII wieku w Jedłowniku - dzielnicy Wodzisławia Śląskiego.

Do Jastrzębia Zdroju ten zabytkowy kościół został przewieziony w latach 70-tych XX wieku. Odtąd jest to najstarsza świątynia w Jastrzębiu-Zdroju i tym samym najcenniejszy zabytek w tym mieście.Pierwsza wzmianka o kościele Św. Barbary i Józefa pojawia się w roku 1447, w spisie świętopietrza, a pierwsze dokładniejsze opisy kościoła pochodzą z XVII wieku.

Obecnie drewniany kościół w Jastrzębiu Zdroju stanowi zwartą bryłę z pokaźną wieżą, dwukondygnacyjną zakrystią i podpiwniczeniem. Posiada jedną nawę, do której przylega od zachodu kruchta i zakrystia.Cennymi zabytkami w kościele są: ołtarz z obrazem Św. Barbary, ambona z obrazami czterech ewangelistów, malowanych na desce, z XVII wieku, a także chrzcielnica. Zabytkowy jest też obraz "Madonna z Dzieciątkiem". Kościół leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego, w pętli rybnickiej.

Kościół Św. Barbary i Józefa
ul. Ks. Herberta Bednorza, Jastrzębie ZdrójKościół Św. Barbary i Józefa w Jastrzębiu-Zdroju na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Jastrzębia-Zdroju wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Jastrzębie-Zdrój noclegi

Jastrzębie-Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Jastrzębie-Zdrój
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
49°57'57N, 18°34'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021