Kościół Św. Augustyna w Świętochłowicach

Kościół Św. Augustyna w Świętochłowicach

Kościół Św. Augustyna w Świętochłowicach to najstarszy kościół w mieście. Jest monumentalny i nosi cechy stylu neogotyckiego. Kościół został poświęcony w 1872 roku i do dnia dzisiejszego służy wiernym.Fundatorem kościoła był Augustyn Schmieder -ówczesny dyrektor generalny Śląskiej Spółki Akcyjnej dla Górnictwa Hut Cynku. Do budowy świątyni przyczynił się także ks. Deloch.  Kościół Św. Augustyna
ul. Chorzowska, Świętochłowice

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 46139 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020