Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie, Lucy i Tom

Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie

(5 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pierwotnie gotycki kościół p.w. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie został wybudowany z inicjatywy ówczesnego króla Kazimierza Wielkiego. Akt fundacyjny kościoła pochodzi z dnia 19 stycznia 1364 roku, gdy na tronie papieskim zasiadał Urban V.Początkowo świątynia została obdarzona trzema wezwaniami: Ducha Świętego, Maryi Dziewicy oraz Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Obecnie funkcjonuje pod ostatnim wymienionym wezwaniem. Można znaleźć wzmianki, że w 1960 roku kościół nosił jeszcze czwarte wezwanie - MB Częstochowskiej.

W 1728 roku pożar bardzo dotkliwie zniszczył kościół, jednak jeszcze w tym samym roku został on odbudowany. Kolejny pożar, który ponownie zniszczył kościół miał miejsce w kwietniu 1815 roku. Również został odbudowany i konsekrowany w 1826 roku. Na przełomie XIX i XX stulecia została podwyższona wieża kościoła, a w latach 1937-38 dobudowano nawy boczne.Ołtarz główny kościoła pochodzi z XIX wieku, ołtarze boczne z 1826 roku. W kościele znajdują się zabytkowe obrazy - Zwiastowanie Pasterzom oraz Matka Boska Bolesna z XVII wieku.

Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
ul. Kościelna 3, SkawinaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Skawina noclegi

Skawina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Skawina
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły
49°58'33N, 19°49'42E
29 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację