Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie, Lucy i Tom

Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pierwotnie gotycki kościół p.w. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie został wybudowany z inicjatywy ówczesnego króla Kazimierza Wielkiego. Akt fundacyjny kościoła pochodzi z dnia 19 stycznia 1364 roku, gdy na tronie papieskim zasiadał Urban V.Początkowo świątynia została obdarzona trzema wezwaniami: Ducha Świętego, Maryi Dziewicy oraz Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Obecnie funkcjonuje pod ostatnim wymienionym wezwaniem. Można znaleźć wzmianki, że w 1960 roku kościół nosił jeszcze czwarte wezwanie - MB Częstochowskiej.

W 1728 roku pożar bardzo dotkliwie zniszczył kościół, jednak jeszcze w tym samym roku został on odbudowany. Kolejny pożar, który ponownie zniszczył kościół miał miejsce w kwietniu 1815 roku. Również został odbudowany i konsekrowany w 1826 roku. Na przełomie XIX i XX stulecia została podwyższona wieża kościoła, a w latach 1937-38 dobudowano nawy boczne.Ołtarz główny kościoła pochodzi z XIX wieku, ołtarze boczne z 1826 roku. W kościele znajdują się zabytkowe obrazy - Zwiastowanie Pasterzom oraz Matka Boska Bolesna z XVII wieku.

Kościół Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
ul. Kościelna 3, SkawinaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Skawiny wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Skawina noclegi

Skawina to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Skawina
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły
49°58'33N, 19°49'42E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021