Kościół Św. Antoniego w Wałczu, Danusia

Kościół Św. Antoniego w Wałczu

(4 głosów: 6)

Kościół Św. Antoniego w Wałczu powstał w latach 1900-03, a zbudowany został przez gminę luterańską jako świątynia protetancka. Kościół w Wałczu wzniesiono w stylu neogotyckim.Kościół Św. Antoniego jest malowniczo usytowany nad brzegiem Jeziora Zamkowego. Podczas II wojny światowej światynia została dość mocno zniszczona. Gdy po wojnie ludność niemiecka została wysiedlona, a do Wałcza przyjechali z różnych stron Polski repatrianci, kościół, dzięki staraniom kapucyna Ernesta Łanucha, przekształcono na rzymskokatolicki.

Patronem kościoła ustanowiono Św. Antoniego z Padwy. Skarbem świątyni jest cudowny obraz Św. Antoniego z Padwy, zwanego Koreckim.Kościół Św. Antoniego
ul. Orla 11, Wałcz
tel. 67/ 258-26-28
walcz.kapucyni.pl

Wałcz noclegi

Wałcz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wałcz
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły
53°16'16N, 16°28'14E
03 grudzień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację