Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Antoniego w Wałczu

Kościół Św. Antoniego w Wałczu

Kościół Św. Antoniego w Wałczu powstał w latach 1900-03, a zbudowany został przez gminę luterańską jako świątynia protetancka. Kościół w Wałczu wzniesiono w stylu neogotyckim.Kościół Św. Antoniego jest malowniczo usytowany nad brzegiem Jeziora Zamkowego. Podczas II wojny światowej światynia została dość mocno zniszczona. Gdy po wojnie ludność niemiecka została wysiedlona, a do Wałcza przyjechali z różnych stron Polski repatrianci, kościół, dzięki staraniom kapucyna Ernesta Łanucha, przekształcono na rzymskokatolicki.Patronem kościoła ustanowiono Św. Antoniego z Padwy. Skarbem świątyni jest cudowny obraz Św. Antoniego z Padwy, zwanego Koreckim.

Kościół Św. Antoniego
ul. Orla 11, Wałcz
tel. 67/ 258-26-28
walcz.kapucyni.pl

Wałcz noclegi

Wałcz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020