Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Św. Antoniego w Przemyślu, Danusia

Kościół Św. Antoniego w Przemyślu

(4 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pierwsza fundacja kościoła i klasztoru Reformatów w Przemyślu pochodzi z 1627 roku. Miejsce dla ojców Franciszkanów Reformatów wybrano poza murami miejskimi przy dawnej Bramie Lwowskiej, dziś jest to Plac na Bramie.Podczas pożaru ich drewniane zabudowania i kościół spłonęły. W 1641 roku rozpoczęto budowę murowanego koscioła i klasztoru z fundacji Hermolousa Tyrawskiego, którego szczątki znajdują się w podziemiach kościoła.

W 1645 roku otoczono go basztami i świątynia pełniła funkcję barbakanu. Świątynia przez wieki ulegała zniszczeniom na skutek działań wojennych, wielokrotnie ją odbudowywano.W podziemiach świątyni w 1679 roku pochowany został twórca odbudowy kościoła i klasztoru - Andrzej Maksymilian Fredro.Osobliwością kościoła jest relikwia Św. Jozofata Kuncewicza, biskupa i męczennika połockiego. Cennym zabytkiem jest kamienna chrzcielnica oraz ozdobna monstrancja projektu o. Kleczowskiego oraz barokowa monstrancja z Kryłowa.

Kościół Św. Antoniego Padewskiego
ul. Jagiellońska 2, Przemyśl
tel. 16/ 678-57-40
ofm-przemysl.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–19:00
  • wtorek: 06:00–19:00
  • środa: 06:00–19:00
  • czwartek: 06:00–19:00
  • piątek: 06:00–19:00
  • sobota: 06:00–19:00
  • niedziela: 05:30–20:00

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przemyśl
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
49°46'57N, 22°46'29E
28 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację