Kościół Św. Antoniego w Przemyślu, Danusia

Kościół Św. Antoniego w Przemyślu

(4 głosów: 12)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pierwsza fundacja kościoła i klasztoru Reformatów w Przemyślu pochodzi z 1627 roku. Miejsce dla ojców Franciszkanów Reformatów wybrano poza murami miejskimi przy dawnej Bramie Lwowskiej, dziś jest to Plac na Bramie.Podczas pożaru ich drewniane zabudowania i kościół spłonęły. W 1641 roku rozpoczęto budowę murowanego koscioła i klasztoru z fundacji Hermolousa Tyrawskiego, którego szczątki znajdują się w podziemiach kościoła.

W 1645 roku otoczono go basztami i świątynia pełniła funkcję barbakanu. Świątynia przez wieki ulegała zniszczeniom na skutek działań wojennych, wielokrotnie ją odbudowywano.W podziemiach świątyni w 1679 roku pochowany został twórca odbudowy kościoła i klasztoru - Andrzej Maksymilian Fredro.Osobliwością kościoła jest relikwia Św. Jozofata Kuncewicza, biskupa i męczennika połockiego. Cennym zabytkiem jest kamienna chrzcielnica oraz ozdobna monstrancja projektu o. Kleczowskiego oraz barokowa monstrancja z Kryłowa.

Kościół Św. Antoniego Padewskiego
ul. Jagiellońska 2, Przemyśl
tel. 16/ 678-57-40
ofm-przemysl.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–19:00
  • wtorek: 06:00–19:00
  • środa: 06:00–19:00
  • czwartek: 06:00–19:00
  • piątek: 06:00–19:00
  • sobota: 06:00–19:00
  • niedziela: 05:30–20:00

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przemyśl
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły klasztory
49°46'57N, 22°46'29E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021