Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej, Joanna

Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej

(4.8 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej i Św. Antoniego znany potocznie jako kościół Św. Antoniego znajduje się przy ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Został wzniesiony jako kościół klasztorny franciszkanów – reformatów w latach 1673-87. Świątynia powstała dzięki staraniom Michała Kazimierza Radziwiłła i jego żony Katarzyny z Sobieskich, prawdopodobnie według projektu Augustyna Locciego Młodszego. O dalsze wyposażenie kościoła zadbała Anna z Sanguszków Radziwiłłowa.

Pierwotnie był wyświęcony w 1688 roku pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. W późniejszych latach służył między innymi jako cerkiew unicka, cerkiew prawosławna, kościół garnizonowy i kościół parafialny. Obecnie jest kościołem klasztornym Braci Mniejszych Kapucynów.Kościół Św. Antoniego jest barokowy, jednonawowy. Na sklepieniach widnieją malowidła z końca XVIII wieku. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Wizja Św. Antoniego Padewskiego. Warto też zwrócić uwagę na boczne kaplice Matki Bożej Anielskiej i Najświętszego Sakramentu. Na dziedzińcu przed kościołem stoi pomnik Św. Jana Pawła II.

Kościół Świętego Antoniego
ul. Narutowicza 37, Biała Podlaska
www.antoni-kapucyni.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–19:30
  • wtorek: 06:00–19:30
  • środa: 06:00–19:30
  • czwartek: 06:00–19:30
  • piątek: 06:00–19:30
  • sobota: 06:00–19:30
  • niedziela: 06:30–20:00

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022