Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej, Joanna

Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej

(4.8 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej i Św. Antoniego znany potocznie jako kościół Św. Antoniego znajduje się przy ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Został wzniesiony jako kościół klasztorny franciszkanów – reformatów w latach 1673-87. Świątynia powstała dzięki staraniom Michała Kazimierza Radziwiłła i jego żony Katarzyny z Sobieskich, prawdopodobnie według projektu Augustyna Locciego Młodszego. O dalsze wyposażenie kościoła zadbała Anna z Sanguszków Radziwiłłowa.

Pierwotnie był wyświęcony w 1688 roku pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. W późniejszych latach służył między innymi jako cerkiew unicka, cerkiew prawosławna, kościół garnizonowy i kościół parafialny. Obecnie jest kościołem klasztornym Braci Mniejszych Kapucynów.Kościół Św. Antoniego jest barokowy, jednonawowy. Na sklepieniach widnieją malowidła z końca XVIII wieku. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Wizja Św. Antoniego Padewskiego. Warto też zwrócić uwagę na boczne kaplice Matki Bożej Anielskiej i Najświętszego Sakramentu. Na dziedzińcu przed kościołem stoi pomnik Św. Jana Pawła II.

Kościół Świętego Antoniego
ul. Narutowicza 37, Biała Podlaska
www.antoni-kapucyni.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–19:30
  • wtorek: 06:00–19:30
  • środa: 06:00–19:30
  • czwartek: 06:00–19:30
  • piątek: 06:00–19:30
  • sobota: 06:00–19:30
  • niedziela: 06:30–20:00

Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Białej Podlaskiej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biała Podlaska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°1'55N, 23°7'13E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022