Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej, Joanna

Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej

(4.8 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej i Św. Antoniego znany potocznie jako kościół Św. Antoniego znajduje się przy ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Został wzniesiony jako kościół klasztorny franciszkanów – reformatów w latach 1673-87. Świątynia powstała dzięki staraniom Michała Kazimierza Radziwiłła i jego żony Katarzyny z Sobieskich, prawdopodobnie według projektu Augustyna Locciego Młodszego. O dalsze wyposażenie kościoła zadbała Anna z Sanguszków Radziwiłłowa.Pierwotnie był wyświęcony w 1688 roku pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. W późniejszych latach służył między innymi jako cerkiew unicka, cerkiew prawosławna, kościół garnizonowy i kościół parafialny. Obecnie jest kościołem klasztornym Braci Mniejszych Kapucynów.

Kościół Św. Antoniego jest barokowy, jednonawowy. Na sklepieniach widnieją malowidła z końca XVIII wieku. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Wizja Św. Antoniego Padewskiego. Warto też zwrócić uwagę na boczne kaplice Matki Bożej Anielskiej i Najświętszego Sakramentu. Na dziedzińcu przed kościołem stoi pomnik Św. Jana Pawła II.Kościół Świętego Antoniego
ul. Narutowicza 37, Biała Podlaska
www.antoni-kapucyni.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–19:30
  • wtorek: 06:00–19:30
  • środa: 06:00–19:30
  • czwartek: 06:00–19:30
  • piątek: 06:00–19:30
  • sobota: 06:00–19:30
  • niedziela: 06:30–20:00

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biała Podlaska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°1'55N, 23°7'13E
27 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację