Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej

Kościół Św. Antoniego w Białej Podlaskiej
52°1'55" N, 23°7'13" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 06:00–19:30
  • wtorek: 06:00–19:30
  • środa: 06:00–19:30
  • czwartek: 06:00–19:30
  • piątek: 06:00–19:30
  • sobota: 06:00–19:30
  • niedziela: 06:30–20:00

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej i Św. Antoniego znany potocznie jako kościół Św. Antoniego znajduje się przy ul. Narutowicza w Białej Podlaskiej. Został wzniesiony jako kościół klasztorny franciszkanów – reformatów w latach 1673-87. Świątynia powstała dzięki staraniom Michała Kazimierza Radziwiłła i jego żony Katarzyny z Sobieskich, prawdopodobnie według projektu Augustyna Locciego Młodszego. O dalsze wyposażenie kościoła zadbała Anna z Sanguszków Radziwiłłowa.Pierwotnie był wyświęcony w 1688 roku pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej. W późniejszych latach służył między innymi jako cerkiew unicka, cerkiew prawosławna, kościół garnizonowy i kościół parafialny. Obecnie jest kościołem klasztornym Braci Mniejszych Kapucynów.Kościół Św. Antoniego jest barokowy, jednonawowy. Na sklepieniach widnieją malowidła z końca XVIII wieku. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Wizja Św. Antoniego Padewskiego. Warto też zwrócić uwagę na boczne kaplice Matki Bożej Anielskiej i Najświętszego Sakramentu. Na dziedzińcu przed kościołem stoi pomnik Św. Jana Pawła II.

Kościół Świętego Antoniego
ul. Narutowicza 37, Biała Podlaska
www.antoni-kapucyni.pl

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 71609 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020