Kościół św. Anny w Radzyniu, Marcin_Henioo

Kościół Św. Anny w Radzyniu Chełmińskim

(4.3 głosów: 6)
Oceń i napisz opinię

Obok cennego zamku krzyżackiego, w Radzyniu Chełmińskim na uwagę zasługuje inny gotycki zabytek - piękny ceglany kościół parafialny Św. Anny. Jest to świątynia jednonawowa, o ścianach bogato zdobionych białymi blendami.Podobnie jak zamek, kościół w Radzyniu Chełmińskim początkami sięga XIII wieku. Około 1310 roku wzniesiono dzisiejsze prezbiterium, przedsionek i zakrystię, a 30 lat później dobudowano nawę i wieżę. W 1456 roku kościół ucierpiał podczas pożaru miasta.

Kościół parafialny św. Anny w Radzyniu, Marcin_Henioo
Kościół parafialny św. Anny w Radzyniu, Marcin_Henioo

We wnętrzu kościoła kryje się wiele zabytków, w tym rokokowa ambona czy ozdobna krata z 1587 roku, zamykająca wejście do kaplicy.Kościół Św. Anny
ul. Dąbrowskich, Radzyń Chełmiński

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 16:00–18:00
  • wtorek: 16:00–18:00
  • środa: 16:00–18:00
  • czwartek: 16:00–18:00
  • piątek: 16:00–18:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Radzyń Chełmiński noclegi

Radzyń Chełmiński to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Radzyń Chełmiński
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
53°23'6N, 18°56'0E
06 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację