Kościół Św. Anny w Radzyniu Chełmińskim

Kościół Św. Anny w Radzyniu Chełmińskim
53°23'6" N, 18°56'0" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 16:00–18:00
  • wtorek: 16:00–18:00
  • środa: 16:00–18:00
  • czwartek: 16:00–18:00
  • piątek: 16:00–18:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Obok cennego zamku krzyżackiego, w Radzyniu Chełmińskim na uwagę zasługuje inny gotycki zabytek - piękny ceglany kościół parafialny Św. Anny. Jest to świątynia jednonawowa, o ścianach bogato zdobionych białymi blendami.Podobnie jak zamek, kościół w Radzyniu Chełmińskim początkami sięga XIII wieku. Około 1310 roku wzniesiono dzisiejsze prezbiterium, przedsionek i zakrystię, a 30 lat później dobudowano nawę i wieżę. W 1456 roku kościół ucierpiał podczas pożaru miasta.

Kościół św. Anny w Radzyniu
Kościół św. Anny w Radzyniu

We wnętrzu kościoła kryje się wiele zabytków, w tym rokokowa ambona czy ozdobna krata z 1587 roku, zamykająca wejście do kaplicy.

Kościół Św. Anny
ul. Dąbrowskich, Radzyń Chełmiński

Kościół św. Anny w Radzyniu
Kościół św. Anny w Radzyniu


Radzyń Chełmiński noclegi

Radzyń Chełmiński to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021