Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu

Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu

Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu jest elementem Klasztoru Bernardynów w Przasnyszu. Kościół powstał z inicjatywy Pawła Kostki - brata Św. Stanisława Kostki, którego imię nosi parafia przasnyska.Na budowę świątyni poświęcił on rodzinne dobra ziemskie w Rostkowie. Budowę rozpoczęto w 1588 roku w miejscu dawnego kościoła szpitalnego. Zakończono ją w 1618 roku. Do 1864 roku kościół był we władaniu bernardynów, a od 1923 roku przejęli go ojcowie pasjoniści.

Kościół Św. Anny i Św. Józefa ma status Sanktuarium Matki Boskiej Niepokalanej Przewodniczki. Słynący łaskami obraz został ukoronowany 18 września 1977 roku koronami papieskimi.

Niedaleko znajduje się Klasztor Kapucynek w Przasnyszu.Kościół Św. Anny i Św. Józefa
ul. Piłsudkiego 34, Przasnysz

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136462 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020