Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu, Danusia

Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu

(5 głosów: 4)

Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu jest elementem Klasztoru Bernardynów w Przasnyszu. Kościół powstał z inicjatywy Pawła Kostki - brata Św. Stanisława Kostki, którego imię nosi parafia przasnyska.Na budowę świątyni poświęcił on rodzinne dobra ziemskie w Rostkowie. Budowę rozpoczęto w 1588 roku w miejscu dawnego kościoła szpitalnego. Zakończono ją w 1618 roku. Do 1864 roku kościół był we władaniu bernardynów, a od 1923 roku przejęli go ojcowie pasjoniści.

Kościół Św. Anny i Św. Józefa ma status Sanktuarium Matki Boskiej Niepokalanej Przewodniczki. Słynący łaskami obraz został ukoronowany 18 września 1977 roku koronami papieskimi.Niedaleko znajduje się Klasztor Kapucynek w Przasnyszu.

Kościół Św. Anny i Św. Józefa
ul. Piłsudkiego 34, PrzasnyszBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
53°1'11N, 20°52'32E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację