Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu, Danusia

Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu

(5 głosów: 4)

Kościół Św. Anny i Św. Józefa w Przasnyszu jest elementem Klasztoru Bernardynów w Przasnyszu. Kościół powstał z inicjatywy Pawła Kostki - brata Św. Stanisława Kostki, którego imię nosi parafia przasnyska.Na budowę świątyni poświęcił on rodzinne dobra ziemskie w Rostkowie. Budowę rozpoczęto w 1588 roku w miejscu dawnego kościoła szpitalnego. Zakończono ją w 1618 roku. Do 1864 roku kościół był we władaniu bernardynów, a od 1923 roku przejęli go ojcowie pasjoniści.

Kościół Św. Anny i Św. Józefa ma status Sanktuarium Matki Boskiej Niepokalanej Przewodniczki. Słynący łaskami obraz został ukoronowany 18 września 1977 roku koronami papieskimi.Niedaleko znajduje się Klasztor Kapucynek w Przasnyszu.

Kościół Św. Anny i Św. Józefa
ul. Piłsudkiego 34, PrzasnyszBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
53°1'11N, 20°52'32E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021