Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół poewangelicki w Golubiu-Dobrzyniu

Kościół poewangelicki w Golubiu-Dobrzyniu
53°6'52" N, 19°3'18" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: 07:00–18:00

Kościół poewangelicki w Golubiu-Dobrzyniu to dziś, dość nietypowo, siedziba szkoły podstawowej. Wzniesiono go  w 1909 roku w stylu neogotyckim. Przeznaczony był dla kolonistów niemieckich, którzy przybyli do Golubia po I rozbiorze Polski.Świątynię wyposażono w wieżę o wysokości 30 m i przylegającą do budynku głównego pastorówkę. W 1982 roku obiekt przeszedł remont po pożarze i od tej pory przeznaczono go na potrzeby lokalnej oświaty.

Dawny kościół ewangelicki stoi przy ładnym Rynku, w części golubskiej, obok tzw. Domu Pod Kapturem - szchulcowego zabytku z podcieniami.

Kościół poewangelicki - Szkoła Podst. nr 1
Rynek/ul. Brodnicka, Golub-DobrzyńGolub-Dobrzyń noclegi

Golub-Dobrzyń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020