Kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi

Kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Konkatedra w Gołdapi to bardzo ciekawy w swej formie kościół NMP Matki Kościoła. Stoi niedaleko rynku, przy ulicy Żeromskiego. Powstał w XVI wieku w stylu gotyckim. Początkowo był to kościół ewangelicki, obecnie jest w rękach katolików.

Podczas II wojny światowej kościół w Gołdapi został prawie całkowicie zniszczony. Odbudowano go dopiero w latach 80. XX wieku, jednak wtedy zatracił cechy stylowe. Konsekrowano go ponownie w roku 1984, w 1992 roku papież Jan Paweł II ustanowił świątynię konkatedrą diecezji ełckiej. Wyposażenie jest współczesne.Adres

Konkatedra NMP Matki Kościoła
ul. Żeromskiego 2, Gołdap
tel. 87/ 615-09-92

GPS: 54°18'34N, 22°18'12E

Gołdap noclegi

Gołdap to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023