Kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi

Kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi

Bardzo ciekawy w swej formie kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi powstał w XVIII wieku w stylu gotyckim. Początkowo był to kościół ewangelicki, obecnie jest w rękach katolików.Podczas II wojny światowej kościół w Gołdapi został prawie całkowicie zniszczony. Odbudowano go dopiero w latach 80-tych XX wieku. Konsekrowano go ponownie w roku 1984, w 1992 roku papież Jan Paweł II ustanowił świątynię konkatedrą diecezji ełckiej.

Konkatedra NMP Matki Kościoła
ul. Żeromskiego 2, Gołdap
tel. 87/ 615-09-92

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021