Kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi, Danusia

Kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi

(5 głosów: 3)

Bardzo ciekawy w swej formie kościół NMP Matki Kościoła w Gołdapi powstał w XVIII wieku w stylu gotyckim. Początkowo był to kościół ewangelicki, obecnie jest w rękach katolików.Podczas II wojny światowej kościół w Gołdapi został prawie całkowicie zniszczony. Odbudowano go dopiero w latach 80-tych XX wieku. Konsekrowano go ponownie w roku 1984, w 1992 roku papież Jan Paweł II ustanowił świątynię konkatedrą diecezji ełckiej.

Konkatedra NMP Matki Kościoła
ul. Żeromskiego 2, Gołdap
tel. 87/ 615-09-92Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły
54°18'34N, 22°18'12E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację