Kościół Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu

Kościół Niepokalanego Serca NMP w Zaniemyślu

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Zaniemyślu to druga świątynia w tym mieście obok kościoła Św. Wawrzyńca.



Kościół Niepokalanego Serca NMP wybudowana została w stylu neoromańskim w latach 1776-82 jako zbór protestantów. Dziś stanowi samodzielną parafię rzymsko-katolicką.

Zaniemysl- kosciól

Kościół Niepokalanego Serca NMP
ul. Poznańska, Zaniemyśl
http://parafiazaniemysl.blog.pl


 

Zaniemysl- kosciól
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020