Kościół w Wąsoszu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

(5 głosów: 1)

W niewielkim Wąsoszu na Dolnym Ślasku, niedaleko Zamku Piastów zachował się gotycki kościół Niepokalanego Serca NMP. Budowla korzeniami sięga XIII wieku, a w 1580 roku została rozbudowana. Mimo późniejszych prac budowlanych i remontowych nie zatraciła do dziś cech gotyckich.Świątynia jest murowana z cegły, jednonawowa z wydzielonym prezbiterium, nakryta namiotowym dachem dwuspadowym. Na szczycie wysokiej wieży widnieje zegar z kwadratowymi tarczami.

W kościele Niepokalanego Serca NMP znajdują się sklepienia  krzyżowo-żebrowe i empory. Ołtarz główny pochodzi z XVIII wieku, zdobią go figury Św. Piotra i Pawła. Na fasadzie budowli widoczne są epitafia tworzące lapidarium.Kościół Niepokalanego Serca NMP to kościół pomocniczy dla parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu.

Kościół Niepokalanego Serca NMP
Pl. Kościelny 4, WąsoszWąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wąsosz
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
51°33'39N, 16°41'34E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021