Kościół Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

Kościół Niepokalanego Serca NMP w Wąsoszu

W niewielkim Wąsoszu na Dolnym Ślasku, niedaleko Zamku Piastów zachował się gotycki kościół Niepokalanego Serca NMP. Budowla korzeniami sięga XIII wieku, a w 1580 roku została rozbudowana. Mimo późniejszych prac budowlanych i remontowych nie zatraciła do dziś cech gotyckich.Świątynia jest murowana z cegły, jednonawowa z wydzielonym prezbiterium, nakryta namiotowym dachem dwuspadowym. Na szczycie wysokiej wieży widnieje zegar z kwadratowymi tarczami.

W kościele Niepokalanego Serca NMP znajdują się sklepienia  krzyżowo-żebrowe i empory. Ołtarz główny pochodzi z XVIII wieku, zdobią go figury Św. Piotra i Pawła. Na fasadzie budowli widoczne są epitafia tworzące lapidarium.

Kościół Niepokalanego Serca NMP to kościół pomocniczy dla parafii Św. Józefa Oblubieńca NMP w Wąsoszu.Kościół Niepokalanego Serca NMP
Pl. Kościelny 4, Wąsosz

Wąsosz noclegi

Wąsosz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021