Kościół Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, Joanna

Kościół Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie

(4.6 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie od ponad 300 lat jest znanym ośrodkiem Kultu Maryjnego. Został ufundowany przez królową Marię Kazimierę Sobieską znaną jako Marysieńka, jako wotum dziękczynne za uzdrowienie.Zbudowano go w latach 1690-99 w stylu barokowymm według projektu Jana Michała Linka. Kościół jest murowany, otynkowany, jednonawowy, z lewej strony połączony z klasztorem.

Wewnątrz świątyni warto zwrócić uwagę na zabytkową chrzcielnicę i ambonę. Ołtarz główny został wykonany przez Jana Mauchera w latach 1774-76. W centralnej części ołtarza umieszczono niewielki słynący łaskami obrazek Matki Bożej Krasnobrodzkiej. Powyżej namalowano scenę nawiedzenia Świętej Elżbiety przez Maryję.Kościół Nawiedzenia NMP
ul. Tomaszowska 18, Krasnobród
www.krasnobrod-sanktuarium.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:30–19:30
  • wtorek: 06:30–19:30
  • środa: 06:30–19:30
  • czwartek: 06:30–19:30
  • piątek: 06:30–19:30
  • sobota: 06:30–19:30
  • niedziela: 06:30–19:30

Krasnobród noclegi

Krasnobród to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krasnobród
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły sanktuaria
50°32'22N, 23°13'41E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021