Kościół Nawiedzenia NMP w Krakowie, Lucy i Tom

Kościół Nawiedzenia NMP w Krakowie

(4.4 głosów: 11)

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie znajduje się przy ul. Karmelickiej. Najstarsze wzmianki o świątyni pojawiły się w XI wieku. Najprawdopodobniej budowę kościoła rozpoczął Władysław Herman I. Jednak właściwa data budowy kościoła to rok 1395, z fundacji Św. Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława II Jagiełły.W roku 1397 kościół został przekazany zakonowi Karmelitów Trzewiczkowych, którzy do Krakowa przybyli z Pragi. W 1587 roku, podczas oblężenia Krakowa przez cesarza Maksymiliana Habsburga, kościół został poważnie uszkodzony. Z pomocą finansową na odbudowę kościoła przybyła Anna Jagiellonka. Ponownie świątynia została zniszczona podczas najazdu szwedzkiego. Odbudowano ją w II połowie XVII wieku. Kościół Nawiedzenia został konsekrowany 23 kwietnia 1679 roku przez biskupa Mikołaja Oborskiego.

Podczas konfederacji barskiej do kościoła dostali się Rosjanie. Kościół stał się punktem, z którego prowadzili ostrzał miasta. Później mury naprawiono. W latach 1929-39 oraz w 1983 w kościele były prowadzone prace konserwatorskie.Obecnie w kościele możemy podziwiać Golgotę - trzy rzeźby z XVIII  wieku, barokowy ołtarz główny z wyobrażeniem Nawiedzenia Św. Elżbiety oraz majestatyczne stalle z połowy XVII i XVIII wieku.  

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Sanktuarium MB Piaskowej

ul. Karmelicka 19, KrakówKraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°3'54N, 19°55'54E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021