Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Nawiedzenia NMP w Krakowie, Lucy i Tom

Kościół Nawiedzenia NMP w Krakowie

(4.4 głosów: 11)

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie znajduje się przy ul. Karmelickiej. Najstarsze wzmianki o świątyni pojawiły się w XI wieku. Najprawdopodobniej budowę kościoła rozpoczął Władysław Herman I. Jednak właściwa data budowy kościoła to rok 1395, z fundacji Św. Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława II Jagiełły.W roku 1397 kościół został przekazany zakonowi Karmelitów Trzewiczkowych, którzy do Krakowa przybyli z Pragi. W 1587 roku, podczas oblężenia Krakowa przez cesarza Maksymiliana Habsburga, kościół został poważnie uszkodzony. Z pomocą finansową na odbudowę kościoła przybyła Anna Jagiellonka. Ponownie świątynia została zniszczona podczas najazdu szwedzkiego. Odbudowano ją w II połowie XVII wieku. Kościół Nawiedzenia został konsekrowany 23 kwietnia 1679 roku przez biskupa Mikołaja Oborskiego.

Podczas konfederacji barskiej do kościoła dostali się Rosjanie. Kościół stał się punktem, z którego prowadzili ostrzał miasta. Później mury naprawiono. W latach 1929-39 oraz w 1983 w kościele były prowadzone prace konserwatorskie.Obecnie w kościele możemy podziwiać Golgotę - trzy rzeźby z XVIII  wieku, barokowy ołtarz główny z wyobrażeniem Nawiedzenia Św. Elżbiety oraz majestatyczne stalle z połowy XVII i XVIII wieku.  

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Sanktuarium MB Piaskowej

ul. Karmelicka 19, KrakówKraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°3'54N, 19°55'54E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację