Kosciol sw.Floriana

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana w Poznaniu Jeżycach znajduje się przy ul. Kościelnej. Jest to zabytkowa, neoromańska budowla.Kościół zbudowany został na przełomie XIX i XX wieku z czerwonej cegły jako trzynanowa bazylika na planie krzyża. Na fasadzie kościoła widnieje zabytkowa figura Jezusa wskazującego Swoje Serce, a ponad portalem znajduje się rozeta z witrażem przedstawiającym Serce Jezusa. Do świątyni przylega wysoka na 46 m wieża kościelna.

Kosciol sw.Floriana
Kosciol sw.Floriana

Przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeżycach znajduje się grota Matki Boskiej z Lourdes.Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana
ul. Kościelna 3, Poznań Jeżyce
tel. 61/ 841-77-77

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację