Kosciol sw.Floriana, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu

(4 głosów: 11)

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana w Poznaniu Jeżycach znajduje się przy ul. Kościelnej. Jest to zabytkowa, neoromańska budowla.Kościół zbudowany został na przełomie XIX i XX wieku z czerwonej cegły jako trzynanowa bazylika na planie krzyża. Na fasadzie kościoła widnieje zabytkowa figura Jezusa wskazującego Swoje Serce, a ponad portalem znajduje się rozeta z witrażem przedstawiającym Serce Jezusa. Do świątyni przylega wysoka na 46 m wieża kościelna.

Kosciol sw.Floriana, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosciol sw.Floriana, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeżycach znajduje się grota Matki Boskiej z Lourdes.Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana
ul. Kościelna 3, Poznań Jeżyce
tel. 61/ 841-77-77

Kosciol sw.Floriana, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosciol sw.Floriana, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poznaniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosciol sw.Floriana, Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosciol sw.Floriana, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
52°24'49N, 16°54'12E
28 marzec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację