Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzwono-Sierbowicach, Magdalena

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzwono-Sierbowicach

(5 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzwono-Sierbowicach na Jurze nie ma rodowodu średniowiecznego, nie jest nawet renesansowy ani barokowy, warto jednak zwrócić na niego uwagę z pewnych względów. Kościół został wybudowany z wapiennych głazów, a zaprojektował go inż. Architekt Mieczysław Śliwiński z Krakowa w duchu stylu zakopiańskiego, a budowa trwała tylko rok. Budowę zainicjował franciszkanin Feliks Wójcik. W kolejnych latach sukcesywnie dobudowywano kolejne elementy: dzwonnicę, kruchtę czy kapliczki z tajemnicami radosnymi różańca.Skąd koncepcja kościoła w tym miejscu? Świątynia nie powstała na pustym placu, lecz w miejscu, w którym od 1850 stała kapliczka z figurą Matki Bożej. Kapliczkę wybudował mieszkaniec Szypowic Kacper Łągiewka, który też umieścił w niej wspomnianą figurę, zabierając ją ze spalonego kościoła z okolic Krakowa.

Figura Matki Bożej tzw. Szypowskiej to nie taka sobie figurka, lecz prawdziwy klejnot, ponieważ należy do grupy Pięknych Madonn, które powstawały w XV wieku. Kościół znajduje się 5 km na północ od Pilicy, przy drodze prowadzącej do Pradeł.Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
Dzwono-Sierbowice 51, Dzwono-Sierbowice

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Pilica noclegi

Pilica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Pilica Jura Krakowsko Częstochowska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°30'37N, 19°39'17E
15 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację