Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Karpaczu

(4 głosów: 39)

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa stoi w samym centrum Karpacza, przy głównej ulicy. Świątynia powstała w 1908 roku, z granitu ciosanego, w stylu tyrolskim. Wewnątrz zobaczymy ołtarz z piaskowca, drewnianą ambonę z pejzażami Karkonoszy oraz portrety Świętych.Kościół w Karpaczu został zbudowany przez wiernych Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a własnością katolików stał się dopiero po II wojnie światowej. Obecnie to kościół pomocniczy rzymsko-katolickiej parafii Nawiedzenia NMP w Karpaczu.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek

Wyposażenie kościoła

- Soborowy ołtarz z piaskowca upamiętniający 1000-lecie chrztu Polski konsekrowany przez ks. kardynała Bolesława Kominka z Wrocławia
-Tryptyk ołtarzowy z centralnym obrazem Pana Jezusa z otwartym sercem oraz obrazy boczne przedstawiające św. Józefa i św. Izydora
- Obraz św. Antoniego namalowany na tle Karkonoszy i Karpacza
- Ambona wykonana w Cieplicach u Dell Antonio w szkole drzeworytnictwa, ozdobiona płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z Ewangelii
- Witraże w prezbiterium przedstawiające Mojżesza i św. Pawła oraz witraże w nawie kościoła z symboliką czterech Ewangelistów, Baranka zmartwychwstałego, Eucharystii, Biblii i gołębicy13 września 2008 roku kościół obchodził jubileusz 100-lecia konsekracji. Uroczystości jubileuszowe zorganizowały parafie rzymsko-katolicka Nawiedzenia NMP i ewangelicko-augsburska Wang przy współudziale Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu i Burmistrza Karpacza.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek

Kościół Najświętszego Serca Jezusa
ul. Parkowa, KarpaczKościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Karpacz
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°46'32N, 15°45'34E
02 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację