Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!

Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Karpaczu

(4 głosów: 39)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa stoi w samym centrum Karpacza, przy głównej ulicy. Świątynia powstała w 1908 roku, z granitu ciosanego, w stylu tyrolskim. Wewnątrz zobaczymy ołtarz z piaskowca, drewnianą ambonę z pejzażami Karkonoszy oraz portrety Świętych.Kościół w Karpaczu został zbudowany przez wiernych Kościoła ewangelicko-augsburskiego, a własnością katolików stał się dopiero po II wojnie światowej. Obecnie to kościół pomocniczy rzymsko-katolickiej parafii Nawiedzenia NMP w Karpaczu.

Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Karpaczu, Wojtek

Wyposażenie kościoła

- Soborowy ołtarz z piaskowca upamiętniający 1000-lecie chrztu Polski konsekrowany przez ks. kardynała Bolesława Kominka z Wrocławia
-Tryptyk ołtarzowy z centralnym obrazem Pana Jezusa z otwartym sercem oraz obrazy boczne przedstawiające św. Józefa i św. Izydora
- Obraz św. Antoniego namalowany na tle Karkonoszy i Karpacza
- Ambona wykonana w Cieplicach u Dell Antonio w szkole drzeworytnictwa, ozdobiona płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z Ewangelii
- Witraże w prezbiterium przedstawiające Mojżesza i św. Pawła oraz witraże w nawie kościoła z symboliką czterech Ewangelistów, Baranka zmartwychwstałego, Eucharystii, Biblii i gołębicy13 września 2008 roku kościół obchodził jubileusz 100-lecia konsekracji. Uroczystości jubileuszowe zorganizowały parafie rzymsko-katolicka Nawiedzenia NMP i ewangelicko-augsburska Wang przy współudziale Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu i Burmistrza Karpacza.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek

Kościół Najświętszego Serca Jezusa
ul. Parkowa, KarpaczKościół Najświętszego Serca Jezusa w Karpaczu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Karpacza wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Karpacz noclegi

Karpacz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karpaczu, Wojtek
Karpacz
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°46'32N, 15°45'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021