Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Kościół MB Wspomożenia Wiernych w Zębowie, Danusia

Kościół MB Wspomożenia Wiernych w Zębowie

(4.5 głosów: 2)

Zabytkowy kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Zębowie koło Słupska pochodzi z XV wieku. Przebudowano go w XVIII wieku, a w XIX stuleciu spłonął. Ponownie odbudował go ówczesny właściciel sąsiedniej wsi Paweł Below.W świątyni zachowało się barokowe, XVIII-wieczne wyposażenie, a na zewnątrz zabytkowa brama z ogrodzeniem. Obecnie kościół w Zębowie należy do parafii rzymskokatolickiej w Sycewicach. Wokół kościoła znajduje się dawny ewangelicki cmentarzyk z grobami m.in. członków rodziny von Below.

Kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych
Zębowo

 Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°26'54N, 16°53'10E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację