Kościół MB Wspomożenia Wiernych w Zębowie

Kościół MB Wspomożenia Wiernych w Zębowie

Zabytkowy kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Zębowie koło Słupska pochodzi z XV wieku. Przebudowano go w XVIII wieku, a w XIX stuleciu spłonął. Ponownie odbudował go ówczesny właściciel sąsiedniej wsi Paweł Below.W świątyni zachowało się barokowe, XVIII-wieczne wyposażenie, a na zewnątrz zabytkowa brama z ogrodzeniem. Obecnie kościół w Zębowie należy do parafii rzymskokatolickiej w Sycewicach. Wokół kościoła znajduje się dawny ewangelicki cmentarzyk z grobami m.in. członków rodziny von Below.Kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych
Zębowo

 

Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pokoje u Witka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020