Kościół MB Nieustającej Pomocy w Żarkach-Letnisku, Magdalena

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Żarkach-Letnisku

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Żarkach-Letnisku powstał w 1936 roku na polecenie hrabiny Stefanii Raczyńskiej - założycielki Żarek. Świątynia została zaprojektowana przez dwóch studentów architektury z Warszawy. Mieszkańcy wypowiadają się, iż jest ona zbudowana w stylu "Alpejskim" chociaż poprawna jego nazwa to styl "Tyrolski". Nad projektem czuwał również profesor Gałęziowski, a budowę nadzorował Franciszek Piaścik z Krakowa.

Święcenia budynku odbyły się 7 lipca 1936 roku, przez księdza Augustyna Kańtocha, z kolei opiekę duszpasterską nad nim przejął proboszcz z Przybynowa. Budynek kościoła jest niewielki, jednonawowy z wydzielonym prezbiterium zamkniętym apsydą. W oknach znajdują się witraże, a fasadę wieńczy trójkątny szczyt o mocnym spadzie. Wewnątrz panuje 'kamienny' wystrój, a ścianka, przez którą przechodzi się do prezbiterium została ozdobiona malowidłami. Kościół wygrał również konkurs na najpiękniejszy kościół w powiecie myszkowskim.Adres

Kościół MB Nieustającej Pomocy
ul. Grunwaldzka 14, Żarki-Letnisko

GPS: 50°37'31N, 19°16'26E

Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022