Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Kościół MB Nieustającej Pomocy w Żarkach-Letnisku, Magdalena

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Żarkach-Letnisku

(5 głosów: 2)

Kościół MB Nieustającej Pomocy w Żarkach-Letnisku powstał w 1936 roku na polecenie hrabiny Stefanii Raczyńskiej - założycielki Żarek. Świątynia została zaprojektowana przez dwóch studentów architektury z Warszawy. Mieszkańcy wypowiadają się, iż jest ona zbudowana w stylu "Alpejskim" chociaż poprawna jego nazwa to styl "Tyrolski". Nad projektem czuwał również profesor Gałęziowski, a budowę nadzorował Franciszek Piaścik z Krakowa.Święcenia budynku odbyły się 7 lipca 1936 roku, przez księdza Augustyna Kańtocha, z kolei opiekę duszpasterską nad nim przejął proboszcz z Przybynowa. Budynek kościoła jest niewielki, jednonawowy z wydzielonym prezbiterium zamkniętym apsydą. W oknach znajdują się witraże, a fasadę wieńczy trójkątny szczyt o mocnym spadzie. Wewnątrz panuje 'kamienny' wystrój, a ścianka, przez którą przechodzi się do prezbiterium została ozdobiona malowidłami. Kościół wygrał również konkurs na najpiękniejszy kościół w powiecie myszkowskim.

Adres

Kościół MB Nieustającej Pomocy
ul. Grunwaldzka 14, Żarki-Letnisko

GPS: 50°37'31N, 19°16'26E

Żarki-Letnisko noclegi

Żarki-Letnisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Żarki-Letnisko
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°37'31N, 19°16'26E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację